V TARPTAUTINIO ŠV. JOKŪBO FESTIVALIO DALYVIAI

 UK choras Kamerinis choras iš Didžiosios Britanijos „Mosaic“ 

Mosaic“ – tai energingas kolektyvas iš Vokingo, koncertuojantis tiek įvairiuose Didžiosios Britanijos miestuose, tiek sostinėje Londone. Choristų muzikinė patirtis yra įvairi, tai atspindi ir kolektyvo pavadinimas: nuo muzikų absolventų, buvusių katedros choristų, operos solistų iki šokio trupių narių ir didelę dainavimo kituose choruose patirtį turinčių choristų.

„Mosaic“ tikslas yra ne tik  kurti aukščiausius standartus atitinkančius projektus, bet ir suteikti džiaugsmo savo klausytojams. Choro repertuare – įvairiausių žanrų muziką. Choras dainuoja sakralinius ir pasaulietinius kūrinius nuo Renesanso iki mūsų laikų, nuo T. Talis iki J.  Tavener, nuo G. Bizet iki „The Beatles“ ir t. t. Taip pat savo koncertų programas kolektyvas dažnai paįvairina vokalinių ir instrumentinių solo partijomis, kurias atlieka patys choristai.

 Schola_Cantorum_1181        Choras iš Norvegijos „Schola Cantorum“ 

Choras Schola Cantorum“ garsėja savo garbinga istorija ir dideliomis ambicijomis. Schola Cantorum“ buvo įsteigta 1964 m. kompozitoriaus K. Nystedt (1915–2014 m.) kaip Oslo universiteto Muzikos katedros choras. K. Nystedt chorinė kūryba tapo „Schola Cantorum“ repertuaro pagrindu.
Šiandien „Schola Cantorum“ yra vienas pirmaujančių kamerinių chorų Norvegijoje, taip pat šis kolektyvas yra pripažintas ir aukštai vertinamas už šalies ribų. Beveik visi choristai turi aukštąjį muzikinį išsilavinimą. Išskirtinis kolektyvo bruožas – naujai sukurtų kūrinių atlikimas.

Choro tikslas – siekti kuo aukštesnio meninio lygio, kokį tik gali pasiekti mėgėjų choras. Nuo 2002 m. „Schola Cantorum“ dirigentė yra Tone Bianca Sparre Dahl. Kurį laiką Tone buvo Norvegijos Muzikos akademijos direktorė; šiuo metu ji yra Norvegijos Muzikos akademijos docentė ir dėsto Oslo Valdorfo mokyklos Muzikos katedroje. Ji dažnai kviečiama diriguoti kitais kolektyvais bei vesti seminarus Norvegijoje ir užsienyje. Dirigentės paskaitos apie bendravimą ir darbą su choru yra labai vertinamos profesionalų, o šias problemas ji yra nagrinėjusi savo knygoje „The Choir. Singing – Leading – Communicating“.

2014-06-22 Dagilėlis. Brandenburgo katedra. Vokietija     Šiaulių berniukų ir jaunių choras „Dagilėlis“

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ yra vienas ryškiausių šio žanro kolektyvų Lietuvoje. „Dagilėlis“ kiekvienais metais surengia dešimtis koncertų. Jo klausosi ir jam ploja šimtai klausytojų įvairiose Lietuvos ir užsienio koncertų salėse. Jaunieji dainininkai užburia klausytojų širdis emocionalumu, džiugina puikiai atliekama muzika, skambiais balsais. „Dagilėlio“ indėlis į kultūrinį Šiaulių bei Lietuvos gyvenimą, puoselėjamas chorinio dainavimo tradicijas ir Lietuvos choro meno atstovavimą užsienyje, įvertintas Lietuvos Respublikos Prezidentų padėkos raštais, diplomais, Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo „Aukso Paukštė“ nominacijomis, o specialiu prizu „Mūsų vardas Lietuva“ apdovanotas už Lietuvos Dainų švenčių tradicijų, kurios yra įrašytos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą, puoselėjimą.
Šiaulių berniukų ir jaunuolių chorą „Dagilėlis“ 1990 metais įkūrė ir jam vadovauja Remigijus Adomaitis. Lietuvos vardą „Dagilėlis“ garsina prestižinėse Europos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kinijos koncertų salėse. Tai vienintelis Lietuvos kolektyvas, kuris koncertavo Sankt Peterburgo valstybiniame Ermitaže (Rusija), Berlyno valstybinėje operoje „Unter den Linden“ (Vokietija), Filadelfijos meno atlikėjų „Kimmel“ centre (Jungtinės Amerikos Valstijos), žymiojoje Maria Laach abatijos bažnyčioje (Vokietija), prestižinėje Pekino didžiojoje liaudies salėje (Kinija).

Polifonija_foto  Šiaulių valstybinis kamerinis choras  „Polifonija“

Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, praėjusiais metais atšventęs savo veiklos 40-metį, yra vienas ilgiausiai gyvuojančių profesionalių Lietuvos chorų. Jis išaugo iš dirigento Sigito Vaičiulionio įkurto vokalinio senosios muzikos ansamblio. Vėliau choras buvo pavadintas „Polifonijos“ vardu, jam buvo suteiktas profesionalaus kolektyvo statusas. Nuo 2011 metų kolektyvui vadovauja Tomas Ambrozaitis.
Platus choro repertuaras apima kūrinius nuo Renesanso iki šiuolaikinės muzikos. Choras yra koncertavęs su Lietuvos nacionaliniu ir valstybiniu simfoniniais orkestrais, Lietuvos kameriniu ir Šv. Kristoforo orkestrais,  Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir kameriniu orkestrais, „Vilnius Sinfonietta“, Lietuvos kariuomenės orkestru, valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“, Baltarusijos valstybiniu kameriniu, Lvovo filharmonijos (Ukraina), Sankt Peterburgo valstybiniu simfoniniu (Rusija) orkestrais, o taip pat su tokiais ansambliais kaip „Musica humana“, „Senosios muzikos akademija“ (Rusija) ir kitais garsiais muzikos kolektyvais.

Trimitas311764_221288161274718_1538254430_n  Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ – Lietuvos pučiamųjų orkestrų flagmanas, kuriantis jau 59-ąjį sezoną. Bendradarbiauja su žymiausiais Lietuvos bei užsienio atlikėjais, kompozitoriais ir dirigentais, užtikrindamas aukščiausią meninį lygį, atlikimo pučiamaisiais muzikos instrumentais kultūrą ir tradicijas. Tai universalus kolektyvas, atliekantis klasikinius, šiuolaikinius, sakralinius, estradinius, džiazo kūrinius, pasaulio ir mūsų šalies kompozitorių kūrybą.
Vadovas Deividas Staponkus, vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis.

V TARPTAUTINIO ŠV. JOKŪBO FESTIVALIO PROGRAMA

Rugsėjo 6 d. 12.00 val. Vilnius
V TARPTAUTINIO ŠV. JOKŪBO SAKRALINĖS MUZIKOS FESTIVALIO ATIDARYMO KONCERTAS

Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia
Valstybinis choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas)
Programoje –   A. Pärt – The Deer‘s Cry, V. Pūce – Sonnet Nr.12, W. Shakespere žodžiai (solistės: G. Kulikauskytė, I. Skorubskaitė, B. Stanislauskaitė), E. Ešenvalds – The Moon  (S.Teasdale žodžiai),  V. Augustinas – Mykolo Oginskio priesakai sūnui (lietuvių liaudies ir K. Oginskio žodžiai. Solistai: D. Janušas, G. Kulikauskytė), M. Balakirev – Svyshe prorotsy (Свыше Пророцы), O. Gjeilo – O Magnum Mysterium (solistai: B. Gocentas, A. Gocentas), S. Rachmaninov – V molitvakh neusypayushchuyu Bogoroditsu (В молитвах неусыпающую Богородицу), Martynov – Zapovedi blazenstva (Заповеди блаженства) (solistai – V. Bartušas, I. Skorubskaitė, B. Stanislauskaitė)

13.00 val. Vilnius
Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia
Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios kariliono varpų atidarymo koncertas
Programoje: Julius Vilnonis: Naujalis  –  Svajonė, S. Bach  –  Aria  (iš orkestrinės siuitos nr. 2 ), Stanley Myers  –  Cavatina; Giedrius Kuprevičius: Pirmasis prisilietimas – speciali kompozicija Vilniaus kariliono garbei, Preliudas M. K. Čiurlionio atminimui. Valstybinio choro „Vilnius“ ir kariliono bendri kūriniai: St. Šimkus – lietuviais esame gimę (J. Zauerveino žodžiai), L. Vilkončius – dėl tos dainos (J. Marcinkevičiaus žodžiai), L. van Beethoven – Europos himnas (dirientas Artūras Dambrauskas, karilionininkai Julius Vilnonis ir Giedrius Kuprevičius)

Rugsėjo 11 d. 18.00 val. Šalčininkai
Šv. apaštalo Petro bažnyčia

Valstybinis choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas)
Programoje –  A. Pärt – The Deer‘s Cry, V. Pūce – Sonnet Nr.12, W. Shakespere žodžiai (solistės: G. Kulikauskytė, I. Skorubskaitė, B. Stanislauskaitė), E. Ešenvalds – The Moon  (S.Teasdale žodžiai),  V. Augustinas – Mykolo Oginskio priesakai sūnui (lietuvių liaudies ir K. Oginskio žodžiai. Solistai: D. Janušas, G. Kulikauskytė), M. Balakirev – Svyshe prorotsy (Свыше Пророцы), O. Gjeilo – O Magnum Mysterium (solistai: B. Gocentas, A. Gocentas), S. Rachmaninov – V molitvakh neusypayushchuyu Bogoroditsu (В молитвах неусыпающую Богородицу), Martynov – Zapovedi blazenstva (Заповеди блаженства) (solistai – V. Bartušas, I. Skorubskaitė, B. Stanislauskaitė)

Rugsėjo  12 d. 18.00 val. Kaunas
Šv. Pranciškaus Ksavero jėzuitų bažnyčia

Kamerinis choras „Mosaic“ (Didžioji Britanija. Vyr. dirigentas Ben Gaughran)
Programoje – Earlene Rentz – Alleluia Fanfare, Rutter – Open Thou Mine Eyes, Jackson – Salus aeterna, Betinis – Blessed be the Lord, My Rock, Th. Tallis – Magnificat and Nunc Dimittis, Allegri – Miserere, Gibbons – O clap your hands together, Arr. Cholcott – Steal away, Palestrina – Sicut Cervus, Billings – O praise the Lord of heaven, Whitacre – Hope, faith, life, love, Arr. Hogan – Joshua Fit the battle

Rugsėjo 13 d. 12.00 val. Vilnius
Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

Kamerinis choras „Mosaic“ (Didžioji Britanija. Vyr. dirigentas Ben Gaughran)
Programoje –  Earlene Rentz – Alleluia Fanfare, Rutter – Open Thou Mine Eyes, Jackson – Salus aeterna, Betinis – Blessed be the Lord, My Rock, Th. Tallis – Magnificat and Nunc Dimittis, Allegri – Miserere, Gibbons – O clap your hands together, Arr. Cholcott – Steal away, Palestrina – Sicut Cervus, Billings – O praise the Lord of heaven, Whitacre – Hope, faith, life, love, Arr. Hogan – Joshua Fit the battle

Rugsėjo 13 d. 12.30 val. Vievis
Šv. Onos bažnyčia

Valstybinis choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas)
Programoje – A. Pärt – The Deer‘s Cry, V. Pūce – Sonnet Nr.12, W. Shakespere žodžiai (solistės: G. Kulikauskytė, I. Skorubskaitė, B. Stanislauskaitė), E. Ešenvalds – The Moon  (S.Teasdale žodžiai),  V. Augustinas – Mykolo Oginskio priesakai sūnui (lietuvių liaudies ir K. Oginskio žodžiai. Solistai: D. Janušas, G. Kulikauskytė), M. Balakirev – Svyshe prorotsy (Свыше Пророцы), O. Gjeilo – O Magnum Mysterium (solistai: B. Gocentas, A. Gocentas), S. Rachmaninov – V molitvakh neusypayushchuyu Bogoroditsu (В молитвах неусыпающую Богородицу), Martynov – Zapovedi blazenstva (Заповеди блаженства) (solistai – V. Bartušas, I. Skorubskaitė, B. Stanislauskaitė)

Rugsėjo 16 d. 19.00 val. Vilnius
Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

Valstybinis choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas). Dirigentas Linas Balandis
Programoje – Johann Bach (1604-1673) – Unser Leben ist ein shatten auf Erden, Johann Michael Bach (1648-1694) – Sei, Lieber Tag, willkommen, Johann Christoph Bach (1642-1703) – Her, nun lassest du deinen Diener in Friede fahren, Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Komm, Jesu, Komm, Johann Ludwig Bach (1677-1731) – Das ist meine Freude

Rugsėjo 20 d. 13.00 val. Videniškiai
Šv. Lauryno bažnyčia

Valstybinis choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas). Dirigentas Linas Balandis
Programoje – A. Pärt – The Deer‘s Cry, V. Pūce – Sonnet Nr.12, W. Shakespere žodžiai (solistės: G. Kulikauskytė, I. Skorubskaitė, B. Stanislauskaitė), E. Ešenvalds – The Moon  (S.Teasdale žodžiai),  V. Augustinas – Mykolo Oginskio priesakai sūnui (lietuvių liaudies ir K. Oginskio žodžiai. Solistai: D. Janušas, G. Kulikauskytė), M. Balakirev – Svyshe prorotsy (Свыше Пророцы), O. Gjeilo – O Magnum Mysterium (solistai: B. Gocentas, A. Gocentas), S. Rachmaninov – V molitvakh neusypayushchuyu Bogoroditsu (В молитвах неусыпающую Богородицу), Martynov – Zapovedi blazenstva (Заповеди блаженства) (solistai – V. Bartušas, I. Skorubskaitė, B. Stanislauskaitė)

 Rugsėjo 23 d. 19.00 val. Vilnius
Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis)
Programoje – Jeronimas Kačinskas – „Beržas“, „Per girias“; Jonas Tamulionis – „Dvi alegorijos su paukščiu“; Jonas Tamulionis – „Lux aeterna“, „Dviejų salų rauda“; Viktoras Budrevičius – „Dzūkiški eskizai“; Mindaugas Urbaitis – „Pro vasaros nakties sidabrą“; Nijolė Sinkevičiūtė – „Ave Maria“; Vaclovas Augustinas – „Tau visos sutemos šviesios“; Donatas Zakaras – „Svirplio maldelė“

Rugsėjo 27 d. 12.00 val. Vilnius
Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis)
Programoje – Tomas Luis de Victoria – „Ave Maria“; Steve Dobrogosz – „Sanctus“; Vytautas Miškinis – „O salutaris hostia“; Urmas Sisask – „Omnis una“; Anton Bruckner – “Locus iste”; George Frideric Handel – „Hallelujah”; Jay Althouse – „Gloria“; Philip WJ Stopford – „Ave Maria”; John Rutter – „A Clara benediction“; Malcolm Archer – „Pie Jesu“; Cesar Franck – „Panis angelicus“; Gabriel Faure – „Cantique de Jean Racine“; John Rutter – „The Lord bless you and keep you“; Keith Hampton – „Praise His Holy Name“

Spalio 2 d. 18.00 val. Kaunas
Šv. Pranciškaus Ksavero jėzuitų bažnyčia

Choras „Schola Cantorum“ (Norvegija. Vyr. dirigentė Tone Bianca Sparre Dahl)
Programoje – Knut Nystedt – „Thus saith the Lord“; Knut Nystedt – „Peace I leave with you“; Knut Nystedt – „Jerusalem“, Knut Nystedt – „O crux“; Knut Nystedt – „Immortal Bach“; Charles Villiers Stanford – „Beaiti Quorum Via“; Sven-David Sandstrom – „Let him kiss me“; Sven-David Sandstrom – „Until the Daybreak“; Sven-David Sandstrom – „Awake, O North Wind“; Sven-David Sandstrom – „His left hand“; Arvo Part – „Morning Star“; Arvo Part – „The Derr‘s Cry“; Harald Gullichsen – „The Lord is my light and my salvation“; MacMillan – „O Radiant Dawn“

Spalio 3 d. 19.00 val. Vilnius
Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

Choras „Schola Cantorum“ (Norvegija. Vyr. dirigentė Tone Bianca Sparre Dahl)
Programoje – Knut Nystedt – „Thus saith the Lord“; Knut Nystedt – „Peace I leave with you“; Knut Nystedt – „Jerusalem“, Knut Nystedt – „O crux“; Knut Nystedt – „Immortal Bach“; Charles Villiers Stanford – „Beaiti Quorum Via“; Sven-David Sandstrom – „Let him kiss me“; Sven-David Sandstrom – „Until the Daybreak“; Sven-David Sandstrom – „Awake, O North Wind“; Sven-David Sandstrom – „His left hand“; Arvo Part – „Morning Star“; Arvo Part – „The Derr‘s Cry“; Harald Gullichsen – „The Lord is my light and my salvation“; MacMillan – „O Radiant Dawn“

Spalio 4 d. 12.00 val. Vilnius
V TARPTAUTINIO ŠV. JOKŪBO SAKRALINĖS MUZIKOS FESTIVALIO UŽDARYMO KONCERTAS

Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia
Valstybinis choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas) ir valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis)
Programoje – M. K. Čiurlionis simfoninė uvertiūra „Kęstutis“ (Ugniaus Vaiginio aranžuotė), M. K. Čiurlionis simfoninė poema „Miške“ (Ugniaus Vaiginio aranžuotė), Shane Woodburne „Rohrauer Messe“, M. K. Čiurlionis kantata „De Profundis“