VII Šv. Jokūbo festivalis

Apie festivalį

VII Tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis Rugsėjo 1 d. – Spalio 8 d.
Rudens pradžią šviesiais garsais nuspalvinsiantis tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis parodys, kokia įvairi yra sakralinė muzika, ir kvies lankytojus pasirinkti tai, kas jų skoniui artimiausia. Rugsėjo 1 d. startuosiantis festivalis šiais metais žada ir vėl nustebinti klausytojus renginių įvairove ir atlikėjų profesionalumu.
Festivalis dedikuotas pasaulio piligrimų Šv. Jokūbo keliui (Camino de Santiago) ir Europos Tarybos Santjago de Kompostelos deklaracijos 30-mečiui. 1987 m. Europos Taryba paskelbė Šv. Jokūbo kelią pirmuoju kultūriniu keliu bei Europos paveldo ir tapatybės simboliu – kolektyvinės atminties sklidina erdve, peržengiančia atstumus, sienas ir kalbos barjerus. Anot festivalio meno vadovo ir choro „Vilnius“ vyr. dirigento A. Dambrausko, „Šv. Jokūbo festivalis ir jame skambantys kūriniai simboliškai įprasmina išsakytas Šv. Jokūbo kelio vertybes: sakralinė muzika, šlovindama amžinąsias ir visuotines vertybes, pajėgi peržengti žemiškuosius skirtumus ir kalbėti universaliai, nepriklausomai nuo tikėjimo ir kultūrinių skirtumų.“

Visi festivalio renginiai – nemokami.
Festivalį organizuoja:
Koncertinė įstaiga valstybinis choras VILNIUS
Pamokslininkų ordino Dominikonų Vilniaus šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo vienuolynas

Festivalį globoja:
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas

Festivalio akimirkos

Festivalio dalyviai

HARTBERGO SAKRALINĖS MUZIKOS DRAUGIJOS CHORAS (Austrija)

Hartbergo sakralinės muzikos draugija, įkurta 1966 m., jau penkis dešimtmečius reikšmingai ir ko- kybiškai prisideda prie Hartbergo (miestas pietryčių Austrijoje) kultūrinio gyvenimo propaguodama sakralinę ir pasaulietinę chorinę muziką. Intensyvaus mokymosi ir repeticijų rezultatas – puikūs pasirodymai (taip pat ir bendradarbiaujant su geriausiais nacionaliniais ir tarptautiniais orkestrais), CD ir DVD įrašai, įgyta aukšto lygio mėgėjų choro reputacija. Dirigentas ir choro vadovas – dr. Johannesas Steinwenderis (muzikos teorijos dalyko asistentas Gra- co muzikos ir atlikimo menų universitete). Šiuo metu Hartbergo sakralinės muzikos draugijos chorą sudaro 43 nariai.

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis LIETUVA

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ – vienintelis Baltijos šalyse profesionalus šokėjų, tautinių instrumentų ir choro grupių jungtinis ansamblis. 1940 m. Vilniuje įsteigtas kolektyvas per savo ilgą kūrybinį kelią yra laimėjęs daugybę tarptautinių apdovanojimų, pelnė užsienio publikos pripažinimą. Apie tai byloja didelės sėkmės sulaukusios gastrolės daugelyje Europos valstybių, JAV, Kanadoje, Indijoje, Japonijoje, Filipinuose, Malaizijoje, Čilėje, Peru, Meksikoje, Kuboje ir kitose pasaulio šalyse. Ansamblį sudaro daugiau kaip 60 profesionalių šokėjų, muzikantų ir choro artistų. Jau 77 metus ansamblis pasauliui pristato mūsų šalies kultūros paveldą – stilizuotą lietuvių muzikinį folklorą, tautinius kostiumus. Ryškūs ansamblio pasirodymai laikomi kokybės ir profesionalumo standartu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Pastaruoju metu „Lietuva“, siekdama sudominti kuo įvairesnio amžiaus auditoriją, vis daugiau dėmesio skiria patriotiškumo ugdymui, per skirtingų muzikos žanrų samplaiką ieško novatoriško liaudies muzikos skambesio.

Vilniaus universiteto giedojimo mokykla SCHOLA CANTORUM VILNENSIS

„Schola Cantorum Vilnensis“ – grigališkojo choralo ir tradicinės lotyniškosios Romos liturgijos mokykla. Kolektyvas tęsia Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje 1513 m. įkurtos pirmosios Lietuvoje giedojimo mokyklos „Schola Cantorum“ tradiciją. „Schola Cantorum Vilnensis“ aktyviai dalyvauja ir akademiniame gyvenime – atlieka mokslinę ir praktinę Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės liturginių tradicijų restauraciją, siekia formuoti autentišką, tyrimų rezultatais pagrįstą Vilniaus giedojimo mokyklos muzikinį skambesį.

Šiaulių valstybinis kamerinis choras POLIFONIJA

Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ – vienas žinomiausių Lietuvos profesionalių chorų, išaugęs iš Sigito Vaičiulionio 1974 m. įkurto senosios muzikos ansamblio, kuris anuomet vienintelis Lietuvoje dainavo renesanso ir baroko kūrinius. Platus choro repertuaras driekiasi nuo renesanso iki šiuolaikinės muzikos. Choras yra koncertavęs su Lietuvos nacionaliniu ir Lietuvos valstybiniu simfoniniais orkestrais, Lietuvos, Šv. Kristoforo ir Klaipėdos kameriniais orkestrais, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestru, Lietuvos kariuomenės orkestru, Lietuvos valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“, Baltarusijos valstybiniu kameriniu, Lvovo filharmonijos, Sankt Peterburgo valstybiniu simfoniniu orkestrais, ansambliais „Musica humana“, „Vilnius Sinfonietta“, „Senosios muzikos akademija“ (Rusija) ir kitais muzikos kolektyvais

VACLOVAS AUGUSTINAS

Vaclovas Augustinas – dirigentas, kompozitorius ir pedagogas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, nuo 1992 m. choro „Jauna muzika“ meno vadovas. Kaip choro muzikos ekspertas jis dažnai kviečiamas į tarptautinius dirigentų seminarus, chorų konkursus bei festivalius, nuolat dirba tarptautinio kompozitorių konkurso „Musica sacra nova“ vertinimo komisijoje. V. Augustinas yra populiarus choro muzikos kūrėjas ir aranžuotojas, jo kompozicijas į savo repertuarą noriai įtraukia įvairūs chorai bei muzikos leidyklos. Muzikologė dr. Judita Žukienė sako, kad Vaclovas Augustinas yra labai įvairiapusiškas muzikas, gebantis sėkmingai derinti kūrybinę, atlikėjo ir pedagoginę veiklas, kompozitoriaus ir choro dirigento profesijas, akademinės ir neakademinės muzikos stilius, sutelkęs aukšto meninio lygio kolektyvą, atliekantį įvairių epochų ir stilių chorinę muziką, pats lietuvių chorinę muziką praturtinantis naujais aktualiais kūriniais.

Choras VILNIUS

Choras „Vilnius“ – inovatyvus, lankstus, kūrybiškas, vienas pajėgiausių chorų Lietuvoje, garsėjantis brandžiu ir menišku atlikimu, edukacine veikla ir įvairiapusiu repertuaru. Nuo 2015 m. chorui vadovauja Artūras Dambrauskas, inicijuojantis naują, daugiabriaunę kolektyvo kūrybinę strategiją. Choras „Vilnius“ gali didžiuotis įvairių epochų chorinės muzikos aukso fondo gausa: tai kanoniniai J. S. Bacho, L. van Beethoveno opusai, įvairių kompozitorių stambių žanrų klasika – J. Brahmso, L. Cherubini, W. A. Mozarto, G. Verdi „Requiem“, J. Haydno, O. di Lasso, C. Jenkinso, G. Palestrinos, G. Rossini, F. Schuberto „Stabat Mater“ ir daugybės kitų kūrėjų oratorijos, mišios, taip pat ir smulkiųjų žanrų kūriniai. Kolektyvas aktyviai rengia lietuvių autorių premjeras, pastaruoju metu choras savo repertuarą spalvina ir lengvesnėmis spalvomis. Visuomeniškai aktyvus kolektyvas, siekdamas prisidėti prie iniciatyvos Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte įrengti karilioną, nuo 2011 m. organizuoja Tarptautinį šv. Jokūbo festivalį. Palaipsniui jis tapo ryškiu chorinės muzikos įvykiu, publikai kasmet rudenį pristatančiu sakralinę lietuvių ir užsienio autorių kūrybą.

Sutinku
Font Resize
Contrast