Naujienos

Choras „Vilnius“ tapo „Auksinio disko“ laureatu

Paskelbta: 2019-10-01

Siųsti

Nuo 2001 m. „Baltic Optical Disc“ kartu su Lietuvos muzikų sąjunga įsteigtas apdovanojimas kiekvienais metais skiriamas keturiems skirtingų žanrų ar sričių muzikos atstovams. „Auksinio disko“ laureatams įteikiamas apdovanojimo simbolis – statulėlė, atlikėjai taip pat įamžinami auksuotame kompaktiniame diske, kuris plačiai paskleidžiamas su muzikos meno ir mokslo žurnalu „Muzikos barai“.

Pretendentus į apdovanojimą siūlo daugiau kaip 300 muzikų vienijančios LMS nariai, o nugalėtojus balsavimu išrenka jos taryba. Šių metų laureatus rinko Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai profesoriai Asta Krikščiūnaitė, Modestas Pitrėnas, Juozas Domarkas, Robertas Beinaris, profesoriai Ramunė Kryžauskienė, Leonidas Melnikas, Petras Kunca, docentas Vytautas Alenskas ir muzikos kritikas Tomas Bakučionis.

Šiemet laureatais tapo Kristianas Benediktas (tenoras), Raimondas Sviackevičius (akordeonas), choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Artūras Dambrauskas), ansamblis „Subtilu-Z“: Laurynas Vaitkus (tenorinė birbynė, lamzdelis), Povilas Velikis (akordeonas), Dmitrijs Mihailovs (akordeonas), Vytautas Švažas (perkusija).

Laureatai bus apdovanojami spalio 1 dieną Valdovų rūmuose, „Didžiosios muzikų šventės“ metu.

Sutinku
Font Resize
Contrast