IV Šv. Jokūbo festivalis

Apie festivalį

Šv. Jokūbo festivalis 2014 m. buvo intensyvus, kaip niekada iki tol – rugsėjo 7-28 d. viso buvo surengta 13 koncertų.

Šiais metais Šv. Jokūbo festivalis buvo gausus svečių iš užsienio: šviesias sakralinės muzikos akimirkas dovanojo žymiausi profesionalūs chorai iš Švedijos („Vocal Art Ensemble of Sweden“, meno vadovas ir vyr. dirigentas prof. Jan Yngwe), Latvijos („Daugava“, meno vadovas ir vyr. dirigentas Jevgenijs Ustinskovs) ir Lenkijos („Cappella musicae antiquae orientalis“, meno vadovas ir dirigentas Leon  Zaborowski). Tačiau išskirtinai daug pasirodė ir garsiausių profesionalių Lietuvos kolektyvų – tai choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Povilas Gylys), Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis), Vilniaus kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana“ (meno vadovas ir dirigentas prof. Algirdas Vizgirda), Kauno vokalinis ansamblis „Acusto“ (meno vadovas ir dirigentas Kęstutis Jakeliūnas).

Kaip įprasta, festivalio koncertai vyko pagrindinėje jo erdvėje, Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje ir Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje. Taip pat šiais metais festivalis praplėtė savo geografiją, dovanodamas koncertus Trakų, Videniškių, Vievio ir Šalčininkų gyventojams.

Spaudoje: http://www.muzikusajunga.lt/naujiena/ketvirtasis-sv-jokubo-festivalio-ruduo

Festivalio akimirkos

IV Šv. Jokūbo festivalio programa

The program of the IVth st. James festival

Festivalio dalyviai

Kauno vokalinis ansamblis „ACUSTO“

Tai 2010 metais Kęstučio Jakeliūno iniciatyva suburtas jaunas, entuziastingas vokalinis ansamblis. Debiutinis ansamblio pasirodymas įvyko 2010 m. balandžio 25 d. Kauno filharmonijoje vykusiame festivalyje SUSITIKIME DAINOJ 2010.

Ansamblis dalyvavo įvairiuose konkursuose ir spėjo pelnyti svarbių apdovanojimų: 2010 m. respublikiniame solistų ir vokalinių ansamblių konkurse SIDABRINIAI BALSAI 2010 (Vilnius) buvo pripažintas geriausiu vokaliniu ansambliu ir jam buvo įteiktas laureato žymuo – Didysis fjuzinginis vitražas; tais pačiais metais sakralinės muzikos konkurse „Cantate Domino 2010” (Kaunas). 2011 m. tarptautiniame sakralinės muzikos festivalyje –konkurse „Silver Bells“ (latv. Sudabra Zvany) (Daugpilis) buvo įvertintas pirmojo laipsnio diplomu.

Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“

Tai vienas žinomiausių Lietuvos profesionalių chorų. Kolektyvo įkūrimo data – 1974 metų gruodžio 31 d. Tai buvo pirmasis senosios muzikos ansamblio koncertas, kuris išaugo į gražią tradiciją – kasmet rengiamus naujametinius koncertus. Dirigentas Sigitas Vaičiulionis įkūrė vokalinį senosios muzikos ansamblį, vienintelį Lietuvoje tada dainavusį Renesanso ir Baroko epochų kompozitorių kūrinius. Nuo 2011 m. sausio 31 d. choro vadovo pareigas eina Tomas Ambrozaitis.

Choro repertuaras ypač platus: nuo Renesanso ir Baroko iki šiuolaikinės muzikos, nuo chorinių miniatiūrų iki didelių formų kūrinių. Choras yra koncertavęs su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Šv. Kristoforo orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, o taip pat su žymiais Švedijos, Italijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos orkestrais.

Kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana”

Ansamblis susikūrė 1974 m. prof. Algirdo Vizgirdos iniciatyva. „Musica humana“ vienas pirmųjų Lietuvoje ansamblių, įsiliejęs į autentiškos senosios muzikos interpretacijos atgimimą Europoje, atkakliai ieškojo savo kūrybinio veido ir stiliaus. Stiprų impulsą muzikantams suteikė meno vadovo Algirdo Vizgirdos studijos Maskvos ir Paryžiaus konservatorijose. 2006 m. prof. Algirdo Vizgirdos veikla įvertinta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.
Per daugiau nei tris dešimtmečius trunkančią sėkmingą karjerą „Muzika humana“ parengė daugelį monumentalių projektų, dedikuotų didiesiems Vokietijos, Prancūzijos, Italijos ir Anglijos baroko kompozitoriams.

Kamerinis choras CAPPELLA MUSICAE ANTIQUAE ORIENTALIS

Choras buvo įkurtas prof. Leon‘o Zaborowski‘o 1984 metais. Jis yra vienas iš nedaugelio Lenkijos chorų, kurio pagrindinė muzikos kryptis yra stačiatikių muzikos atlikimas, kurią parašė Rusijos ir Ukrainos XVIII – XX a. meistrai. Chorą sudaro įvairių profesijų atstovai. Cappella Musicae Antiquae Orientalis pradėjo savo koncertinę veiklą 1985 m. gegužės mėnesį.

Cappella Musica Antiquae Orientalis yra daugkartinis laimėtojas tarptautiniuose chorų konkursuose. Choras dalyvavo daugelyje tarptautinių chorų festivaliuose ir keliavo į užsienį daugiau nei 40 kartų. Didelis įvykis Cappellachoro istorijoje buvo bendradarbiavimas su operos teatru Łódź mieste. Per pastaruosius 29 metus choras pasirodė daugiau kaip 460 kartų Lenkijoje ir užsienyje. Choras atliko savo kūrinius radijo ir televizijos stotims (taip pat vaizdo įrašus). Cappella taip pat įrašė tris kompaktinius diskus.

Prof. Leon‘as Zaborowski‘s, choro įkūrėjas ir dirigentas, baigė P. Čaikovskio konservatoriją Maskvoje (magna cum laude lygio choro dirigavimo diplomas). 1985 m. jis įgijopelnytą daktaro laipsnį Muzikos konservatorijoje Maskvoje.

Mišrus choras "Daugava"

Mišrus choras Daugava buvo įkurtas Stanislavs‘o Broks‘o (1926-1977) 1956 metais. Nuo 1996 metų choro dirigentas yra Jevgenijs Ustinskovs‘as. Choras yra aktyvus koncertinėje veikloje. Jis kelis kartus koncertavo Latvijos, Rusijos, Lietuvos, Estijos, Baltarusijos, Ukrainos, Prancūzijos, Vengrijos, Vokietijos, Lenkijos, Austrijos, Nyderlandų, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos sostinėse ir miesteliuose. Choro repertuare yra įvairių stilių kūriniai, nuo Renesanso iki šiuolaikinės aleatorikos. Liaudies ir bažnytinė muzika taip pat užima svarbią vietą. Choras aktyviai bendradarbiauja su įvairiais orkestrais. Daugava yra vienas iš lyderiaujančių chorų Latvijoje.

Vokalinio atlikimo Švedijos ansamblis

Vokalinio atlikimo Švedijos ansamblis (buvęs „Pro Musica“ kamerinis choras), dešimtmečiais buvo laikomas galingu Švedijos ir tarptautinių chorų bendruomenės balsu, ne mažiau vertinamas už savo atsidavimą šiuolaikinei muzikai. Choras kartu su jo dirigentu Jan‘u Yngwe apkeliavo didžiąją dalį Europos, taip pat Japoniją, Kubą, Pietų Afriką ir Braziliją, iš viso buvo  maždaug trisdešimt tarptautinių koncertinių turų.

Per metų metus Vokalinio atlikimo ansamblis buvo apdovanotas keliais prizais tarptautiniuose chorų konkursuose. Kartu su daugybe įrašų bei radijo ir televizijos pasirodymais ansamblis buvo pagerbtas tiek savo šalyje, tiek tarptautiniu mastu, pavyzdžiui už savo chorinės muzikos atlikimą, parašytą rusų kompozitoriaus Alfred‘o Schnittke ir Frak‘o Martin‘o iš Šveicarijos.

Jan‘as Yngwe, kuris diriguoja chorui nuo 1978, pasiekė laimėjimų kaip kompozitorius bei choro ir orkestro dirigentas. Jis studijavo dirigavimą Londone, Zalcburge ir Sienoje. Nuo jo prasiveržimo 1980 metais, kai jis užėmė antrą vietą tarptautiniame Austrijos radijo dirigavimo konkurse, jis dirigavo visiems didiesiems orkestrams Švedijoje: Švedijos radijo simfoniniam orkestrui, Karališkosios filharmonijos orkestrui, Gothenburg‘o simfoniniam orkestrui, Malmės simfoniniam orkestrui ir t.t.

2004 Janas gavo vieną iš geriausių siūlomų apdovanojimų Švedijos chorinės muzikos srityje, Johannes‘o Norrby’o medalį už „daugiametį sėkmingą ir labai  kvalifikuotą choro dirigento darbą

Sutinku
Font Resize
Contrast