2013 m.

Valstybinis choras „Vilnius“ ir Dominikonų broliai kviečia Jus į III-ąjį tarptautinį Šv. Jokūbo chorinės muzikos festivalį, kuris vyks 2013 m. rugsėjo 8 – 28 d. Vilniuje ir Kaune (Festivalio meno vadovas prof. Povilas Gylys). Bus surengti šeši koncertai, iš kurių penki vyks Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje Vilniuje, esančioje šalia Lukiškių aikštės. Festivalyje giedos žymūs užsienio ir Lietuvos chorai: Baltarusijos akademinis televizijos ir radijo choras (Meno vad. ir dirigentas Pavel Šepelev), Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna Muzika“ (meno vad. ir dirigentas prof. Vaclovas Augustinas), valstybinis choras „Vilnius“ (meno vad. ir vyr. dirigentas prof. Povilas Gylys, dirigentas Artūras Dambrauskas).

Svečiai iš Baltarusijos koncertuos Vilniuje ir Kauno – Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčioje. Klausytojai turės galimybę išgirsti garsių įvairių epochų kompozitorių kūrinius: nuo renesanso iki šiuolaikinių. Festivalyje skambės dvi premjeros: Lukiškių Dievo Motinos ikonos sugrįžimo į bažnyčią progai, kompozitoriaus D. Zakaro sukurtas kūrinys „Rorate Caeli Desuper“ („Rasokite, dangūs, iš aukštybių“) mecosopranui (solistė Ieva Prudnikovaitė), mišriam chorui ir varinių pučiamųjų kvintetui ir V. Miškinio „Passio Domini nostri Jesu Christi secundum Joannem“ (penkiems solistams ir mišriam chorui a cappella).

Rugsėjo 28 d. – Šv. Jokūbo festivalio uždarymo koncerte kviečiame pasiklausyti W. A. Mozart‘o „Didžiųjų mišių“ c-moll, kurias atliks valstybinis choras „Vilnius“ (meno vad. ir vyr. dirigentas prof. P. Gylys) , Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vad. ir dirigentas prof. D. Katkus), pučiamųjų instrumentų grupė ir solistai: Joana Gedmintaitė (sopranas), Jomantė Šležaitė (mecosopranas), Algirdas Janutas (tenoras), Arūnas Malikėnas (bosas). Šiame koncerte diriguos vienas žymiausių Lietuvos dirigentų, choro „Vilnius“ bičiulis prof. Saulius Sondeckis.

Festivalio vadovas Vladas Bagdonas ir festivalio meno vadovas prof. P. Gylys kviečia visus pasiklausyti sakralinės muzikos.

Visi renginiai nemokami.

 

Festivalio programa

Rugsėjo 8 d. – 13.00 val., Vilnius
Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia (Lukiškių a. 10/Vasario 16-osios g. 11, Vilnius)
III Tarptautinio Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalio atidarymo koncertas
Valstybinis choras „Vilnius“, meno vadovas ir vyr. dirigentas Povilas Gylys,  dirigentas Artūras Dambrauskas, solistė Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas)
Programoje  – D. Zakaras „Rorate Caeli Desuper“ („Rasokite, dangūs, iš aukštybių“ – mecosopranui,  mišriam chorui ir pučiamųjų kvintetui), kiti kūriniai mišriam chorui ir varinių pučiamųjų kvintetui.

Rugsėjo 11 d. – 19.30 val., Vilnius 
Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia (Lukiškių a. 10/Vasario 16-osios g. 11, Vilnius)
Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna Muzika“ (meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas)
Programoje  – lietuvių ir užsienio kompozitorių sakralinė muzika.

Rugsėjo 18 d. – 19.30 val., Vilnius
Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia (Lukiškių a. 10/Vasario 16-osios g. 11, Vilnius)
Valstybinis choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Povilas Gylys)
Programoje  – V. Miškinis: „Passio Domini nostri Jesu Christi secundum Joannem“ a cappella

Rugsėjo 21 d. – 19.30 val., Vilnius 
Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia (Lukiškių a. 10/Vasario 16-osios g. 11, Vilnius)
Akademinis Baltarusijos televizijos ir radijo choras (meno vadovas ir dirigentas Pavel Šepelev)
Programoje – sakralinė muzika chorui

Rugsėjo 22 d. – 13.00 val., Kaunas 
Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčia (Rotušės a. 9, Kaunas)
Akademinis Baltarusijos televizijos ir radijo choras (meno vadovas ir dirigentas Pavel Šepelev)
Programoje – sakralinė muzika chorui

Rugsėjo 28 d. – 19.30 val., Vilnius
Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia (Lukiškių a. 10/Vasario 16-osios g. 11, Vilnius)
III Tarptautinio Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalio uždarymo koncertas
Valstybinis choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Povilas Gylys, dirigentas Artūras Dambrauskas),
Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (vadovas ir dirig. Donatas Katkus), dirigentas prof. Saulius Sondeckis  Programoje – W. A. Mozart „Didžiosios mišios“ c-moll, KV 427 (1783)

 

Festivalio dalyviai

AKADEMINIS BALTARUSIJOS TELEVIZIJOS IR RADIJO CHORAS

Akademinis Baltarusijos televizijos ir radijo choras įkurtas 1931 metais. Nuo įkūrimo pradžios choras parengė daugybę skirtingų stilių, skirtingų epochų ir žanrų kūrinių – nuo liaudies dainų iki stambių formų oranžuočių. Nuo 1965 metų choro vyr. dirigentas ir meno vadovas buvo Viktoras Rovdo. Visą savo kūrybinę energiją, patirtį, sukauptas žinias jis pritaikė tam, kad padarytų chorą profesionaliu ir garsintų chorą Baltarusijoje ir už jos ribų. Už pasiekimus ir nuopelnus muzikinėje erdvėje 1990-ųjų  metų rugpjūtį chorui buvo suteiktas akademinio choro statusas. Vadovaujant Viktorui Rovdo choras stebino ir stulbino savo pasirodymais Rusijos, Slovėnijos, Vokietijos, Lenkijos, Vatikano klausytojus. Jau 2001 metais chorui suteiktas „Nusipelniusio Baltarusijos Respublikos kolektyvo“ vardas. Šiuo metu choras ir toliau sėkmingai tęsia solinius pasirodymus, dalyvauja konkursuose, įrašinėja muzikinius albumus, dabartinis choro meno vadovas ir dirigentas – Pavel Šepelev.

VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS CHORAS „JAUNA MUZIKA“

Profesionalus kamerinis choras, vadovaujamas dirigento ir kompozitoriaus Vaclovo Augustino. Lietuvoje vertinamas kaip vienas ryškiausių ir pajėgiausių vokalinių kolektyvų, kasmet surengiantis per 60 koncertų savo šalyje ir užsienyje. Choras „Jauna muzika“ yra penkiolikos tarptautinių chorų konkursų laureatas, 1993 m. Varnoje (Bulgarija) tarptautinių chorų konkursų asociacijos rengiamose Didžiųjų prizų nugalėtojų varžytuvėse laimėjęs aukščiausią apdovanojimą – Grand Prix Europeo. Svarbią vietą choro repertuare užima šiuolaikiniai tiek užsienio, tiek ir lietuvių kompozitorių kūriniai.
Vaclovas Augustinas (g. 1959) yra itin įvairiapusė asmenybė, sėkmingai besireiškianti pačiose įvairiausiose muzikos terpėse. 1981 m. baigė Lietuvos muzikos akademijos prof. Hermano Perelšteino choro dirigavimo ir 1992 m. prof. Juliaus Juzeliūno kompozicijos klasę. 1980–1992 m.dirbo „Ąžuoliuko“ muzikos mokykloje, o nuo 1992 m. yra choro „Jauna Muzika“ meno vadovas. V. Augustinas yra Lietuvos kompozitorių sąjungos, Lietuvos chorų sąjungos ir Amerikos choro dirigentų asociacijos narys.

Vilniaus miesto savivaldybės ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus) – tai kolektyvas, garsus savo universalumu, profesionalumu, menine vaizduote. Todėl jis – laukiamas svečias ne tik Lietuvos bei užsienio šalių prestižiškiausiose koncertinėse salėse (tarp jų Théatre des Champs-Elysées, M. Glinkos, P. Čaikovskio ir kt.), bet ir estrados scenoje ar net smėlio karjeruose…
Per savo gyvavimo laiką Šv. Kristoforo kamerinis orkestras yra pelnęs platų pripažinimą ir Lietuvoje, ir užsienyje.
Iš kitų Lietuvos kolektyvų Šv. Kristoforo kamerinis orkestras išsiskiria ypatingu stilistiniu universalumu. Pelnęs „barokinio orkestro“ bei retų partitūrų gaivintojo reputaciją, orkestras, anot muzikologų, dar yra ir „puiki bazė visiems lietuvių kompozitorių sumanymams“. Šiandien jo repertuare – daugiau kaip trisdešimties Lietuvos autorių opusai: nuo senosios muzikos iki Lietuvos muzikos akademijos studentų darbų.
Orkestro meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus vadovauja kolektyvui nuo pat pirmos jo gyvavimo dienos. Altistas, muzikologas, pedagogas D.Katkus studijavo Vilniaus ir Maskvos konservatorijose, stažavo Budapešte.
1995 m. pirmą kartą buvo sėkmingai įgyvendinta D. Katkaus idėja surengti Vilniuje muzikos festivalį vasarą.
Už vaisingą kūrybinę ir muzikinę-visuomeninę veiklą D. Katkus tapo 2001 m. Lietuvos nacionalinės premijos laureatu, 2003 m. pelnė Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) apdovanojimą.

Valstybinis choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Povilas Gylys) daugiau nei keturiasdešimtį metų gyvuojantis kolektyvas, nuolatinis įvairių festivalių, valstybinių renginių, dainų švenčių dalyvis, edukacinių programų rengėjas, kultūros projektų organizatorius, tarptautinių konkursų laureatas. Choro koncertinėje geografijoje – Šveicarija, Baltarusija, Lenkija, Vokietija, Olandija, Ispanija, Gruzija, Kuba ir daugelis kitų šalių.
Valstybinis choras „Vilnius“ yra įrašęs 16 kompaktinių plokštelių, atlikęs daugiau kaip 1200 stambios formos veikalų ir kūrinių a cappella. Tai – žymiausios Vakarų Europos chrestomatinės kompozitorių partitūros, religinės ir pasaulietinės muzikos pavyzdžiai, meistriškumo reikalaujanti šiuolaikinė chorinė kūryba, pramoginio žanro klasika bei lietuvių kompozitorių muzika, choro repertuare užimanti ypatingą vietą.
Nuo 2001 m. chorui „Vilnius“ vadovauja žymus chorvedys, LMTA profesorius, choro festivalių, konkursų Lietuvoje ir užsienyje laureatas, Pasaulio lietuvių dainų ir Baltijos šalių studentų švenčių „Gaudeamus“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, tarptautinių konkursų žiuri komisijų narys, Povilas Gylys.
Nuo 1988 m. P. Gylys yra Lietuvos muzikų sąjungos tarybos narys, 1991-aisiais tapo Lietuvos chorų sąjungos prezidiumo nariu, 1995 – 2006 – „Ąžuolų“ klubo prezidentas.
2004 m. prof. P. Gylys buvo apdovanotas Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino karininko kryžiumi.