Apie mus

CHORAS VILNIUS

Choras „Vilnius“ – profesionalų kolektyvas, pasižymintis atlikimo kultūra, įvairiapusiškumu, edukacine veikla. Choras žengia koja kojon su šiandieninėmis meno aktualijomis, bet nepamiršta ir praeities epochų klasikos fondo. Ypatingas dėmesys skiriamas lietuviškos muzikos sklaidai – kasmet parengiamos šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinių premjeros, išskirtiniai kūriniai pasiekia įrašų studiją. „Vilnius“ jau yra išleidęs 15 kompaktinių plokštelių, 300 kūrinių įrašų saugoma Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos fonduose.

Išskirtinė choro ypatybė – kūrybiškumo ir profesionalumo sintezė, gebėjimas perteikti muziką skirtingoms klausytojų auditorijoms,  netradicinių renginių ir projektų įgyvendinimas. Visa tai lėmė, kad „Vilnius“ pripažįstamas vienu geriausių chorų Lietuvoje.

Pasiekti choro meninę brandą padėjo profesionalūs vadovai. Dabartinis vyr. dirigentas, žymus Lietuvos choro dirigentas ir pedagogas Artūras Dambrauskas brėžia naujas kolektyvo menines trajektorijas, vedančias į inovatyvią, įvairiapusišką ir modernią kūrybą.

Nuolat aktyviai koncertuojantis kolektyvas rūpinasi choro meno sklaida, su originaliomis programomis supažindindamas įvairias auditorijas. Choro koncertai skamba ne vien didmiesčių salėse, bet ir atokiausiuose šalies kampeliuose. Būsimi klausytojai auginami specialiai vaikams rengiant žaismingas ir patrauklias programas.

Nuo 2011 m. KĮ valstybinis choras „Vilnius“ rengia Tarptautinį šv. Jokūbo festivalį, tapusį neatsiejama sostinės kultūrinio gyvenimo dalimi ir kiekvieną rudenį nuspalvinantį šviesiais sakralinės muzikos garsais.

Choro „Vilnius“ vyr. dirigentas – žymus Lietuvos choro dirigentas ir pedagogas Artūras Dambrauskas. Nuo 2009-ųjų doc. A. Dambrauskas yra VDU Muzikos akademijos Muzikos teorijos ir pedagogikos katedros vedėjas, dėsto dirigavimą ir chorines disciplinas. Jis ne kartą buvo Lietuvos dainų švenčių ir festivalių dirigentas, tarptautinių ir Lietuvos konkursų vertinimo komisijos narys, yra Tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio meno vadovas.

Nuo 2015 m. chorui „Vilnius“ pradėjęs vadovauti A. Dambrauskas siekia kūrybinės strategijos pokyčių, repertuare derindamas akademinę ir lengvąją muziką suteikia galimybę kolektyvui dar plačiau atskleisti savo meninį daugiabriauniškumą.

MARIS SIRMAIS, dirigentas, 2017

„Esu sužavėtas profesionaliu darbu! Su jumis lengva ir malonu dirbti! Žavi greita reakcija į bet kokį dirigento prašymą ar idėją.  Labai malonūs žmonės, turtingas choro skambesys: skambūs bosai, ryškūs sopranai, labai stabilios altų ir tenorų grupės, puikus balsų balansas, jaučiasi ypatinga kolektyvo dvasinė šiluma. Linkiu šias vertybes išlaikyti per amžių amžius“

Maris Sirmais

ROBERTAS ŠERVENIKAS, dirigentas, 2016

Chorą “Vilnius” aš matau kaip veržlų ir judantį į priekį įvairiomis kryptimis. Čia nėra koncentravimosi į vieną stilistiką ar tik į tam tikrą klausytojų auditoriją. Nors kolektyvas rengia daug pasirodymų prestižinėse salėse, kur repertuaro vektorius reikalauja stiprios profesinės ir emocinės choro artistų galios, chorui nemažiau svarbi ir mažų miestelių publika. Atlikėjo balsas yra žmogaus savastis, prigimtis, todėl choras savo emociniu užtaisu duoda ypatingai stiprią vibraciją, įtaigą ir sunkiai nusakomą jėgą, kuri turi didžiulį poveikį klausytojui, dirigentui. Šį poveikį pajutau ir per choro „Vilnius“ koncertus, kuriems teko diriguoti.

VYTAUTAS MIŠKINIS, kompozitorius ir dirigentas, 2017

Didelės meninės choro „Vilnius” ambicijos profesionaliai ir kūrybingai realizuojamos itin plačioje koncertinėje veikloje. Per daugelį choro gyvavimo metų susiformavo ryški ir savita repertuaro koncepcija, leidžianti pažvelgti ir į šimtmečius puoselėtus choro muzikos klodus, ir į šių dienų naujoves. Todėl šio choro misija yra puiki paskata ne tik mums, kompozitoriams, bet ir visai šalies kultūrai.

Sutinku
Font Resize
Contrast