Naujienos

Alytaus miesto teatre baigėsi „Piligrimo“ kelionė po Lietuvą

Paskelbta: 2019-11-07

Siųsti

Lapkričio 6 d., trečiadienį, Alytaus gyventojai ir svečiai turėjo galimybę išgirsti vieną naujausių choro „Vilnius“ premjerų – oratoriją „Piligrimas“. Alytaus miesto teatre nuskambėjo trijų ryškių šių dienų kompozitorių – Giedriaus Svilainio, Dominyko Digimo ir Mykolo Natalevičiaus – kūrinys chorui ir elektronikai (pagal rašytojo Herkaus Kunčiaus libretą). Ši oratorija yra pirmasis originalus Lietuvoje piligrimystės tema sukurtas stambios formos kūrinys.

Amžinuosius būties klausimus keliantis ir atsakymų kelionėje – piligrimystėje – ieškoti skatinantis kūrinys perteikia šiandien taip skubančiam žmogui aktualius išgyvenimus: vidinį konfliktą, nesibaigiančias prasmės, tikėjimo, amžinumo paieškas. Savitu muzikos braižu šias mintis klausytojams išsakė kompozitoriai. Kūrinį atliko dirigento Artūro Dambrausko diriguojamas choras „Vilnius“ ir baritonas Steinas Skjervoldas.

„Oratorija paliko stiprų ir gilų įspūdį, prie kurio neabejotinai prisidėjo profesionalus choro dainavimas, išraiškingas solisto balsas ir kūriniui vientisumo suteikęs šviesų dailininko darbas. Tai – ne tik įdomi meninė patirtis, bet ir nemažai vidinių apmąstymų sukėlęs potyris”, – įspūdžiais po renginio dalinosi klausytoja.

Kitas koncerto klausytojas, garbaus amžiaus alytiškis džiaugėsi, kad toks iškilus renginys įvyko jo gimtinėje, ką tik patyrusioje siaubingų išgyvenimų dėl gaisro: „Piligrimo“ viešnagė Alytuje – ryškus ir įsimintinas įvykis miesto kultūrinio gyvenimo kontekste. Džiugu, kad turėjome galimybę prisiliesti prie profesionalaus meno, susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kūrėjų muzika ir tai padaryti galėjome visiškai nemokamai“.

Oratorijos „Piligrimas“ pristatymas Alytuje – jau tradicija tapusi Šv. Jokūbo keliui dedikuoto Šv. Jokūbo festivalio viešnagė. Nuo 2011 m. Koncertinės įstaigos valstybinio choro „Vilnius“ir Vilniaus brolių dominikonų iniciatyva rengiamas festivalis, bendradarbiaudamas su Šv. Jokūbo kelio savivaldybių bei Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijomis, aplanko vis daugiau sakralios muzikos gerbėjų.

Specialiai festivaliui sukurta „Piligrimo“ premjera susilaukė didelio dėmesio Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje. Šv. Jokūbo festivalio koncertas Alytuje buvo surengtas bendradarbiaujant su Alytaus rajono ir miesto savivaldybėmis, jų merais p. Algirdu Vrubliausku ir p. Nerijumi Cesiuliu bei Alytaus miesto teatru.

Šių metų festivalį globoja Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas ir Kovo 11-osios Akto signatarė dr. Laima Andrikienė.

Nuotraukos: Domas Peštenis

svjokubokelias.lt informacija

Sutinku
Font Resize
Contrast