Naujienos

Jubiliejinis X-asis Tarptautinis Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalis prasideda premjera

Paskelbta: 2020-09-11

Siųsti

Valstybinio choro „Vilnius“ ir brolių Dominikonų iniciatyva rengiamas Tarptautinis Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalis skaičiuoja dešimtus metus ir jubiliejinėje programoje žada įsimintinų įvykių. Rugsėjo 12 – spalio 31 dienomis vyksiantis festivalis tapo kasmetiniu sakralinės muzikos šaukliu, skelbiančiu, kad sielos muzikai nėra nei sienų, nei skiriančių atstumų. Kaip ir dauguma festivalių ir renginių Lietuvoje ir pasaulyje, Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalis džiaugiasi galimybe rengti koncertus ir dosniai apdalinti muzika savo klausytojus.

Jubiliejiniame festivalyje nestigs prasmingų įvykių – rugsėjo 12 d. festivalio „lopšyje“ – Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje – įvyks stambios formos kūrinio „Nuo lietuvių ir latvių žemės” premjera. Tai iš dviejų dalių – lietuviškosios bei latviškosios – susidedanti kompozicija,  bylojanti apie istorinį baltiškąjį  likimo lūžių laikmetį. Kompozitoriai Giedrius ir Rytas Svilainiai drauge su Jekabu Jančevskiu (Latvija) sukūrė muzikinį pasakojimą remdamiesi libreto autorių Herkaus Kunčiaus, Evos Martužos, Zanės Jančevskos ir Leldės Stumbrės (Latvija) tekstais. Šį monumentalų kūrinį atliks choras ,,Vilnius” (meno vadovas ir vyr. dirigentas A. Dambrauskas), Lietuvos kamerinis orkestras (muzikos direktorius, smuikininkas ir dirigentas S. Krylov), aktoriai S. Visockaitė, G. Arbačiauskas ir I. Ciplijauskas. Dirigentas – Artūras Dambrauskas.

Spalio 31 d. festivalio uždarymo renginyje drauge su Lietuvos kariuomenės orkestru (vadovas kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas) choras „Vilnius“ atliks vengrų kompozitoriaus Frigyes Hidas Requiem. Šis 1996 m. parašytas kūrinys, kompozitoriaus dedikuotas Vengrijos revoliucijos 40-osioms metinėms, šiandien iliustruoja įvykius, vykstančius taip netoli nuo Lietuvos.

Specialiai Šv. Jokūbo festivaliui parengtas programas pristato Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios Gospel choras (rugsėjo 26 d.), Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis” (spalio 18 d.),  Vilniaus B. Dvarionio dešimtmetės muzikos mokyklos choras ,,Viva Voce” (spalio 25 d.) ir  spalio 28 d. – Vilniaus kolegijos muzikinio teatro studentų kolektyvas.

Chorinės muzikos gerbėjų laukia du itin svarbūs reiškiniai – festivalyje koncertus surengs pasaulyje šlovę pelnę kaimyninių Baltijos šalių kolektyvai – Estijos filharmonijos kamerinis choras ir valstybinis choras LATVIJA. Tai – reti svečiai Lietuvoje, šiuos kolektyvus dažniau gali išgirsti Europos ir pasaulio prestižinių salių klausytojai. Abu viešintys kolektyvai dalyvaus festivalio Post Scriptum(kolektyvų koncertų datos bus skelbiamos vėliau).

Festivalio koncertai kasmet suskamba ir kituose Jokūbo kelio miestuose – Alytuje, Panevėžyje, o šiemet Varniuose bei Telšiuose.

Jubiliejinio Šv. Jokūbo festivalio rengėjai klausytojams turi gerą žinią – festivalio renginiai  nemokami, juose laukiami visi muzikos mylėtojai.  Koncertai vyks laikantis visų viešiems renginiams galiojančių nurodymų ir rekomendacijų.

Festivalio organizatoriai: Valstybinis choras ,,Vilnius” ir Pamokslininkų ordino Dominikonų Vilniaus šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo vienuolynas.

Festivalio globėjai: Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

 

Daugiau informacijos apie renginius: www.facebook.com/chorasvilnius

Sutinku
Font Resize
Contrast