Naujienos

Kompozitorius Giedrius Svilainis: ,,Einu savo pasirinktu keliu…”

Paskelbta: 2022-04-20

Siųsti

Kompozitorius, chorvedys Giedrius Svilainis garsėja originaliomis kompozicijomis ir ypač turtingu chorinės muzikos lobynu – jo kūriniai plačiai atliekami Lietuvoje ir už jos ribų, o ekspresyvi sakralinė chorinė muzika tapo šio kūrėjo vizitine kortele.

Šių metų balandžio 23 d., šeštadienį, 18 val., Vilniaus rotušėje kompozitorius, ilgametis Valstybinio choro ,,Vilnius” bičiulis G. Svilainis minės savo asmeninį jubiliejų bei kūrybinės veiklos trisdešimtetį. Ta proga rengiamas autorinis koncertas „Einu keliu…“.

Anot kompozitoriaus, šis kūrybinis vakaras bus ,,autorinis, chorinės muzikos performansas“. Koncerto programoje skambės pasaulinį pripažinimą pelnę ir ne vienos prestižinės pasaulio natų leidyklos išleisti kūriniai – „Laudate Dominum“, „O Quam tristis“, „Vox populi“. Šie opusai įtraukti į privalomas chorinių konkursų programas, o chorai – „Psalmos“, „Jauna muzika“, „Brevis“, „Bel Canto“, „Vilnius“ – atlikę šiuos kūrinius tarptautiniuose konkursuose, pelnė prizines vietas. Taip pat, koncerte – ištraukos iš G. Svilainio autorinių stambios formos veikalų, tokių kaip kantata „Piligrimas“ ir oratorija „Metų ratu“. Bus pristatytas spektras kūrinių C išplėtotos lietuvių liaudies dainos chorui a cappella bei įvairaus žanro autorinės kompozicijos.

Koncerte dalyvauja gausus būrys atlikėjų bei dirigentų: Valstybinis choras „Vilnius“, solistai – Aušra Kiuraitė Svilainienė (sopranas), Rafailas Karpis (tenoras), Choro „Jauna muzika“ meno vadovas ir dirigentas prof. Vaclovas Augustinas, Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ vyr. dirigentas ir choro „Bel canto“ meno vadovas bei dirigentas dr. Egidijus Kaveckas, LMTA Chorinio dirigavimo katedros vedėjas ir choro „Brevis“ meno vadovas ir dirigentas Gintautas Venislovas, Valstybinio choro „Vilnius“ meno vadovas ir dirigentas prof. Artūras Dambrauskas.

Renginio organizatorius: KĮ Valstybinis choras „Vilnius“
Rėmėjas: Asociacija LATGA

2022 m. balandžio 23 d., 18 val.
Vilniaus rotušė (Didžioji g. 31, Vilnius)

RENGINYS NEMOKAMAS
Sutinku
Font Resize
Contrast