Programos

NUO LIETUVIŲ IR LATVIŲ ŽEMĖS

„Nuo lietuvių ir latvių žemės” kūrinys – dvi legendos, kuriose susijungia lietuvių ir latvių kompozitorių mintys apie mūsų protėvių atminimą, pagonybę, Baltijos šalių žmonių bendrystę dabar ir ateityje. Dviejų dalių kūrinyje chorui bei orkestrui dalyvauja ir aktoriai – skaitovai, įkūnijantys karalių Mindaugą ir jo žmoną Mortą.

Kai kurie įvykiai nutiko taip seniai, kad niekas nežino, kas buvo iš tiesų. Ar tai pasakojimai, legendos, pasakos?

Pirmoje dalyje lietuvių kompozitorių, tėvo ir sūnaus, Ryto ir Giedriaus Svilainių oratorija „Didysis kunigas”, libreto autorius – šiuolaikinis lietuvių rašytojas Herkus Kunčius. Šioje dalyje skamba Mindaugo istorija, jo vaikystė, prisiminimai. Aktoriaus-skaitovo, choro ir orkestro kuriama muzika perteikia karaliaus Mindaugo patirtį, emocijas, ryžtą. Kūrėjų tandemas pateikia klausimus ir atsakymus, kas buvo svarbu tų laikų žmogui, kaip pagoniškosios tradicijos įtakojo mūsų vieningos valstybės formavimąsi.

Antroje dalyje skamba jaunosios kartos latvių kompozitoriaus Jēkabs Jančevskis „Nuo Letu zemes”, teksto autorės – Eva Martuža, Zanė Jančevska ir Leidė Stumbrė. Pasakojama legenda apie karaliaus Mindaugo paslaptingąją žmoną Mortą, kuri, teigiama, kilusi iš Latvijos žemės Latgalės. Kūrinys vaizduos Mortos istoriją, jos meilę Mindaugui, patirtą skausmą.

Programa gali skambėti pristatant dvi dalis arba pasirinktinai vieną dalį.

Kviečiame pamatyti X tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio pradžios koncertą NUO LIETUVIŲ IR LATVIŲ ŽEMĖS, kuris vyko 2020 m. rugsėjo 12 d., Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje, spausti čia.

Atlikėjai:

Valstybinis choras „Vilnius“
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas

Solistai
Skaitovai-aktoriai

Mušamųjų instrumentų grupė, orkestras

Dirigentas ARTŪRAS DAMBRAUSKAS

Programos trukmė: 1 val.

Kaina: Derinama

Sutinku
Font Resize
Contrast