Choras „Vilnius“ pristato: Vilnius LAB

Choras VILNIUS pristato: „Vilnius LAB“

Koncerte pristatomas pusę metų trukusio kūrybinio projekto „Vilnius LAB“ rezultatas – trys novatoriškos, stambios formos kompozicijos chorui, kurias sukūrė atrankos konkursą laimėję kompozitoriai: Andriaus Arutiunian, Mantvydo Pranulio ir Monikos Zenkevičiūtės.
Kūrinius atlieka projekto iniciatorius choras „Vilnius” (meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas)

____________

Andrius Arutiunian – garso menininkas ir kompozitorius, kuriantis elektroakustinę ir instrumentinę muziką, garso instaliacijas ir audiovizualinius kūrinius. Kompozitoriaus muzika dažnai kelia garsinio identiteto ir pasisavinimo klausimus, taip pat neretai manipuliuoja signalų-triukšmo ribomis, tyrinėja sociokultūrinius istorijų aspektus, ypač per jų garsines ir muzikines savybes. Pastaraisiais metais A. Arutiunian kūriniai pristatyti ar atlikti documenta 14 Parliament of Bodies (DE), Šiuolaikinio meno centre (LT), Melos-Ethos festivalyje (SL), Gaudeamus (NL) ir MO muziejuje (LT). Kompozitorius aktyviai bendradarbiauja su įvairiais šiuolaikinės muzikos ir naujųjų medijų ansambliais Ensemble Adapter, MAZE, Ensemble Modelo62, Nadar, Slagwerk Den Haag, Ensemble Synaesthesis, ir kitais. 2018 metais kompozitoriui skirtas Lietuvos kompozitorių sąjungos Jaunojo menininko apdovanojimas. A. Arutiunian kūrinius publikuoja šiuolaikinės muzikos leidykla Donemus.

Mantvydas Pranulis – aktyvus jaunosios kartos džiazo atstovas bei daugelio džiazo ir alternatyviosios muzikos projektų iniciatorius. M. Pranulis kuria bei muzikuoja klavišiniais grupėje BraveNoises, o su grupe Allergy+ 2017 metais Klaipėdos džiazo festivalyje „Jazz talentai“ tapo nugalėtojais. M. Pranulis taip pat yra gavęs „Vilnius Jazz Young Power“ geriausio instrumentalisto nominaciją. Atlikėjas dažnai bendradarbiauja su teatro ir kino kūrėjais: yra sukūręs muziką teatro spektakliui „Pirmapradis“, menininkų trupės „Stalo teatras” spektakliams bei „Sidabrinę gervę“ už geriausią trumpametražį filmą laimėjusiam Kamilės Milašiūtės filmui „Motinos diena“.

Monika Zenkevičiūtė – įvairiapusiška šiuolaikinės muzikos kūrėja, pristatanti elektroninės muzikos projektą. Kompoziciją LMTA baigusi menininkė aktyviai koncertuoja Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Berlyne. Taip pat skiria dėmesį instrumentinei ir vokalinei kūrybai, kuria muziką teatrui.

Choras VILNIUS – profesionalų kolektyvas, pasižymintis atlikimo kultūra, įvairiapusiškumu, edukacine veikla. Choras žengia koja kojon su šiandieninėmis meno aktualijomis, bet nepamiršta ir praeities epochų klasikos fondo. Ypatingas dėmesys skiriamas lietuviškos muzikos sklaidai – kasmet parengiamos šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinių premjeros, išskirtiniai kūriniai pasiekia įrašų studiją. „Vilnius“ jau yra išleidęs 15 kompaktinių plokštelių, 300 kūrinių įrašų saugoma Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos fonduose.
____________

Andrius Arutiunian http://andriusarutiunian.com
Mantvydas Pranulis https://soundcloud.com/mantvydasleonaspranulis
Monika Zenkevičiūtė https://soundcloud.com/monika-ze
Choras VILNIUS https://www.chorasvilnius.lt/

Spalio 30 d., trečiadienis
18.00

Alytaus kultūros centras, Mažoji salė
Pramonės g. 1 B, LT-62175, Alytus

Įėjimas nemokamas

Siųsti

2019-10-30

18:00

Alytaus kultūros centras, Mažoji salė

Renginys nemokamas

Renginio vieta:

Alytaus kultūros centras, Mažoji salė

Pramonės gatvė 1b, Alytus

Sutinku
Font Resize
Contrast