Festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ uždarymo koncertas

XXI tarptautinis menų festivalis DRUSKININKŲ VASARA SU M. K. ČIURLIONIU

Festivalio uždarymo koncertas

VALSTYBINIS CHORAS „VILNIUS”
Vyriausiasis dirigentas – Artūras Dambrauskas

PROGRAMA
D. Zakaras. „Credo“ from „Baltic Mass“

R. Dubra. „Benedictus“ from „Baltic Mass“
J. MacMillan. „Christus Vincit“
R. Strauss. „Der Abend“
J. Brahms. „Es ist das Heil uns kommen her“
F. Medelssohn. Psalm 22 „Mein Gott, warum hast du mich verlassen“
E. Ešenvalds. „In My Little Picture Frame“
R. Dubra. „Subvenite sancti Dei“

VALSTYBINIS CHORAS „VILNIUS“ – profesionalų kolektyvas, pasižymintis atlikimo kultūra, įvairiapusiškumu, edukacine veikla. Choras žengia koja kojon su šiandieninėmis meno aktualijomis, bet nepamiršta ir praeities epochų klasikos fondo. Ypatingas dėmesys skiriamas lietuviškos muzikos sklaidai – kasmet parengiamos šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinių premjeros, išskirtiniai kūriniai pasiekia įrašų studiją. „Vilnius“ jau yra išleidęs 15 kompaktinių plokštelių, 300 kūrinių įrašų saugoma Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos fonduose.

Išskirtinė choro ypatybė – kūrybiškumo ir profesionalumo sintezė, gebėjimas perteikti muziką skirtingoms klausytojų auditorijoms, netradicinių renginių ir projektų įgyvendinimas. Visa tai lėmė, kad „Vilnius“ pripažįstamas vienu geriausių chorų Lietuvoje.

Pasiekti choro meninę brandą padėjo profesionalūs vadovai. Dabartinis vyr. dirigentas, žymus Lietuvos choro dirigentas ir pedagogas Artūras Dambrauskas brėžia naujas kolektyvo menines trajektorijas, vedančias į inovatyvią, įvairiapusišką ir modernią kūrybą. Nuo 2009-ųjų doc. A. Dambrauskas yra VDU Muzikos akademijos Muzikos teorijos ir pedagogikos katedros vedėjas, dėsto dirigavimą ir chorines disciplinas. Jis ne kartą buvo Lietuvos dainų švenčių ir festivalių dirigentas, tarptautinių ir Lietuvos konkursų vertinimo komisijos narys, yra Tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio meno vadovas.

Nuo 2015 m. valstybiniam chorui „Vilnius“ pradėjęs vadovauti A. Dambrauskas siekia kūrybinės strategijos pokyčių, repertuare derindamas akademinę ir lengvąją muziką suteikia galimybę kolektyvui dar plačiau atskleisti savo meninį daugiabriauniškumą.

Nuolat aktyviai koncertuojantis kolektyvas rūpinasi choro meno sklaida, su originaliomis programomis supažindindamas įvairias auditorijas. Choro koncertai skamba ne vien didmiesčių salėse, bet ir atokiausiuose šalies kampeliuose. Būsimi klausytojai auginami specialiai vaikams rengiant žaismingas ir patrauklias programas.

Visa festivalio programa

Renginiai bus filmuojami, fotografuojami, viešinami įvairiose medijose.

Festivalio sumanytojas: Lietuvos muzikų rėmimo fondas
Organizatorius: Druskininkų savivaldybė
Partneris: Lietuvos nacionalinė filharmonija
Globėjas klebonas Vaidas Vaišvilas
Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Siųsti

2023-09-22

19:30

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia

Renginys nemokamas

Renginio vieta:

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia, Vilniaus al. 1, Druskininkai, 66119 Druskininkai Municipality

Sutinku
Font Resize
Contrast