VILNIUS LAB

Gegužės 14 d. 19 val. kultūros bare „Kablys“ festivalio „Druskomanija“ programoje bus pristatyti trys nauji talentingų jaunosios kartos kompozitorių kūriniai chorui ir elektronikai. Andriaus Arutiuniano, Mantvydo Pranulio ir Monikos Zenkevičiūtės opusus atliks choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas), kuris yra ir šių premjerų iniciatorius – kūriniai yra projekto „Choro „Vilnius“ jaunųjų kūrėjų laboratorija“ (Vilnius LAB) rezultatas.
Choro „Vilnius“ paskelbtame konkurse kviesti dalyvauti jaunieji kompozitoriai ir tarpdisciplininės kūrėjų komandos buvo raginami eksperimentuoti garsyno srityje, taikyti multimedijinius, erdvinius sprendimus, ieškoti naujų išraiškos formų.
„Pagrindinis mūsų projekto tikslas buvo jauniems kūrėjams suteikti galimybę su būsimu atlikėju – choru – bendradarbiauti viso kūrybinio proceso metu. Per pusę metų surengėme tris kūrybines dirbtuves, jose analizavome ir tobulinome kūrinių eskizus. Kompozitoriai turėjo unikalią progą pažinti choro instrumentą, choro ir mentoriaus Mārtiņšˊo Viļumsˊo padedami rasti geriausius meninius sprendimus“, – projekto unikalumą pabrėžė choro „Vilnius“ vyriausiasis dirigentas A. Dambrauskas.
Elektroninės muzikos autorė Monika Zenkevičiūtė, aktyviai koncertuojanti ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje, Berlyne, nemažai dėmesio skiria ir instrumentinei bei vokalinei kūrybai, rašo muziką teatrui. M. Zenkevičiūtės kūrinio „Circle Ending“ (šviesos instaliacijos autorius Giedrius Gurevičius) idėjinė ašis – laiko trūkumas ir suvokimas, kad apie tai geriau tiesiog negalvoti.
Dar vienas projekto konkursą laimėjęs kompozitorius – Andrius Arutiunianas, kuriantis elektroakustinę ir instrumentinę muziką, garso instaliacijas ir audiovizualinius kūrinius. 2018 metais jam skirtas Lietuvos kompozitorių sąjungos Jaunojo menininko apdovanojimas. Koncerte skambės A. Arutuniano kūrinys „We, the Chorus“, kuriame itin svarbus elektronikos vaidmuo: naudojama automatinio derinimo (auto-tune) sistema, filtruojanti kiekvienos choristų grupių balsus ir juos perderinanti pagal iš anksto nustatytą derminę sistemą.
Kompozitorius Mantvydas Pranulis – aktyvus jaunosios kartos džiazo atstovas, daugelio džiazo ir alternatyviosios muzikos projektų iniciatorius, dažnai bendradarbiauja su teatro ir kino kūrėjais. 2017 m. jis su grupe „Allergy+“ nugalėjo Klaipėdos džiazo festivalyje „Jazz talentai“, yra gavęs „Vilnius Jazz Young Power“ geriausio instrumentininko nominaciją. M. Pranulio kompozicijoje „Not Allowed“ gvildenami gana sudėtingi dalykai – nesugebėjimas priimti žmogaus tokio, koks jis yra, baimė būti nesuprastam ir neatitikti kažkieno nustatytų „normų“.
Po premjerų „Druskomanijos“ festivalyje šiuolaikinės muzikos kūrėjus ketinama pristatyti ir kituose Lietuvos miestuose. Projekto organizatorius – Koncertinė įstaiga valstybinis choras „Vilnius“, projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Gegužės 14 d.
19 val.
Kultūros baras Kablys
Choras Vilnius pristato: VILNIUS LAB

Siųsti

2019-05-14

19:00

Kultūros baras Kablys

Renginys nemokamas

Renginio vieta:

Kultūros baras Kablys

Kauno g. 5, Vilnius

Sutinku
Font Resize
Contrast