„Mozarto Didžiosios mišios“

2019 m. balandžio 26 d., penktadienis, 19.00

Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius

Programoje:

WOLFGANG AMADEUS MOZART – „Didžiosios mišios“ c-moll, KV 427

Atlikėjai:

Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov)

Choras VILNIUS (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas)

Solistai:

LINA DAMBRAUSKAITĖ (sopranas)

NORA PETROČENKO (altas)

EDGARAS DAVIDOVIČIUS (tenoras)

NERIJUS MASEVIČIUS (bosas-baritonas)

Dirigentė ADRIJA ČEPAITĖ

1783 m. sausio 4 d. laiške savo tėvui W. A. Mozartas užsiminė, kad dar tuomet, kai buvo nevedęs, pasižadėjo sukurti kūrinį savo išrinktajai Constanze’ai Weber, sutikusiai tapti jo žmona, ir kad kūrinys, į kurį sudėjo visus savo lūkesčius, jau pusiau baigtas. Mozartas savo pažadą tesėjo ir per koncertą 1783 m. spalio 26 d. benediktinų vienuolyno Šv. Petro bažnyčioje dirigavo savo Mišias (trūkstami numeriai buvo užpildyti ankstesniais kūriniais). Constanze, tuo metu jau kompozitoriaus žmona, giedojo vieno iš sopranų partiją.

„Didžiosios mišios“ c-moll dviem sopranams, tenorui, bosui, chorui ir orkestrui buvo rašomos 1782–1783 m. – pereinamuoju kompozitoriaus gyvenimo laikotarpiu tarp Zalcburgo ir Vienos. Mišios taip ir liko nebaigtos. Kūrinys Mozarto palikimo tyrinėtojų neretai apibūdinamas kaip įvairių stilių junginys, čia gausu ir barokinės polifonijos, ir skaidrios homofoninės faktūros, derinami bažnytinis ir pasaulietinis stiliai. Mišios, be to, taikliai atspindi ir tuometinio Zalcburgo atmosferos pompastiką, ir Vienos muzikinio gyvenimo patirtis. Atvykęs į Vieną ir lankydamasis sekmadienio koncertuose barono Gottfriedo van Swieteno namuose, Mozartas išgirdo Händelio ir Bacho kontrapunktus, jų įtaka „Didžiosiose mišiose“ akivaizdi.

Šį vakarą kūrinį interpretuos įsimintini atlikėjai: Lietuvos kamerinis orkestras ir Choras „Vilnius“, jauni, bet patyrę ir publikos itin vertinami solistai. Koncerto dirigentė Adrija Čepaitė bendradarbiauja su Lietuvos orkestrais, ypač turiningai su Lietuvos kameriniu, taip pat semiasi patirties kituose Europos šalių orkestruose.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos informacija

Siųsti

2019-04-26

19:00

Šv. Jonų bažnyčia

Renginio vieta:

Šv. Jonų bažnyčia

Šv. Jono g. 12, Vilnius

Sutinku
Font Resize
Contrast