Skambančios legendos

Šis koncertas skiriamas kompozitorės, smuikininkės Julijos Okruško (1983–2021) atminimui. Talentinga smuikininkė išsilavinimą gavo Lietuvoje ir JAV, tapo laureate ne viename tarptautiniame konkurse, koncertavo su įvairiais orkestrais.

Studijuojant ir vėliau gyvenant JAV Julijos veikla vis plėtėsi: ji subūrė styginių kvartetą „New England String Quartet“, įrašinėjo kompaktines plokšteles, kūrė televizijos laidas. Kaip kompozitorė bendradarbiavo su filmų ir vizualiųjų menų prodiuseriais, rašė muziką reklamoms, garso takelius spektakliams, baletams, koncertams; jos kūrybą atliko JAV orkestrai ir ansambliai.

„Sukūriau savotišką muzikinį stilių – smuiku groju fantasy muziką, ją pati rašau, orkestruoju. Šiemet, įkvėpta filmų ir videožaidimų muzikos, išleidau savo plokštelę „Legends: Fantasy Violin“, – yra pasakojusi J. Okruško. Holivude medijos apdovanojimuose ši plokštelė buvo nominuota net trijose kategorijose. Dabar puikią progą gyvai išgirsti „Legendas“ smuikui, orkestrui ir chorui turi ir Lietuvos klausytojai.

Atlikėjai:

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas

Valstybinis choras VILNIUS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas

Solistė JULIJA IVANOVAITĖ (smuikas)

Dirigentas JUOZAS MANTAS JAUNIŠKIS

Koncertą veda ANDRIUS BIALOBŽESKIS

Programa: JULIJA OKRUŠKO – „Legendos“ smuikui, orkestrui ir chorui

Renginys mokamas, bilietai

Siųsti

2023-02-12

12:00

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Rinktis bilietus

Renginio vieta:

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Lietuvos nacionalinė filharmonija, Aušros Vartų gatvė, Vilnius, Vilnius city municipality

Sutinku
Font Resize
Contrast