VILTIES DAINA 🔹 Valstybinis choras „Vilnius“

2023 m. rugsėjo 9 – spalio 29 d. valstybinis choras „Vilnius“ pakvies į XIII-ojo tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio koncertus. Šiais metais festivalis dedikuojamas Vilniaus 700 metų jubiliejui, tad ir festivalio programa simboliškai pavadinta „Gratulationes Vilnae“ – „Vilniaus pašlovinimas“.

Festivalyje – gausus Lietuvos ir kaimyninių šalių atlikėjų būrys – chorai, orkestrai, kamerinės muzikos ansambliai ir vargonų muzika. Vienas ryškiausių festivalio akcentų – spalio 29 d. Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčioje įvyksiantis baigiamasis festivalio koncertas. Valstybinis choras „Vilnius“ ir Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov), diriguojami Artūro Dambrausko, atliks monumentalius ir Lietuvoje dar neskambėjusius kūrinius – latvių kompozitoriaus Pēterio Vasks „Da Pacem Domine“ ir JAV kompozitoriaus Steveno Dobogosz „Mass“.

Festivalį globoja Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Spalio 7 d., šeštadienis, 19 val.
Panevėžio Kristaus Karaliaus katedra
(Katedros a. 1, Panevėžys)

● VILTIES DAINA ●

VALSTYBINIS CHORAS „VILNIUS“
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas

Programa: D. Zakaras, R. Dubra, J. MacMillan, V. Augustinas, F. Medelssohn

Valstybinis choras „Vilnius“ – profesionalų kolektyvas, pasižymintis atlikimo kultūra, įvairiapusiškumu, edukacine veikla. Choras žengia koja kojon su šiandieninėmis meno aktualijomis, bet nepamiršta ir praeities epochų klasikos fondo. Ypatingas dėmesys skiriamas lietuviškos muzikos sklaidai – kasmet parengiamos šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinių premjeros, išskirtiniai kūriniai pasiekia įrašų studiją. Pasiekti choro meninę brandą padėjo profesionalūs vadovai. Dabartinis vyr. dirigentas, žymus Lietuvos choro dirigentas ir pedagogas Artūras Dambrauskas brėžia naujas kolektyvo menines trajektorijas, vedančias į inovatyvią, įvairiapusišką ir modernią kūrybą. Nuo 2009-ųjų prof. A. Dambrauskas yra VDU Muzikos akademijos Muzikos teorijos ir pedagogikos katedros vedėjas, dėsto dirigavimą ir chorines disciplinas. Jis ne kartą buvo Lietuvos dainų švenčių ir festivalių dirigentas, tarptautinių ir Lietuvos konkursų vertinimo komisijos narys.

Nuo 2011 m. Valstybinis choras „Vilnius“ rengia Tarptautinį Šv. Jokūbo festivalį, tapusį neatsiejama sostinės ir Lietuvos regionų kultūrinio gyvenimo dalimi ir kiekvieną rudenį nuspalvinantį šviesiais sakralinės muzikos garsais.

ĮĖJIMAS LAISVAS

Koncerto organizatoriai: KĮ valstybinis choras „Vilnius“, Panevėžio miesto savivaldybės administracija
Finansuoja: LR Kultūros ministerija

Koncertas gali būti filmuojamas ir fotografuojamas. Renginį stebintis asmuo supranta, kad jo atvaizdas gali būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir sutinka, kad šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kitose media priemonėse.

Siųsti

2023-10-07

19:00

Panevėžio Kristaus Karaliaus katedra

Renginys nemokamas

Renginio vieta:

Panevėžio Kristaus Karaliaus katedra

Panevėžys Cathedral, Katedros a. 1, Panevėžys, Panevėžys City Municipality

Sutinku
Font Resize
Contrast