Torūnės choras „Astrolabium“ ir „Capella Bydgostiensis“ | MISATANGO

XII TARPTAUTINIS ŠV. JOKŪBO FESTIVALIS

Valstybinis choras „Vilnius“ rudenį pasitinka su XII-uoju tarptautiniu Šv. Jokūbo festivaliu ir turtinga festivalio programa, skiriama Šventiesiems Jokūbo metams ir Ukrainai palaikyti. Cantus avium / Dainuojantys paukščiai – rudenį nuspalvins ryškesnėmis spalvomis ir pakvies klausytojus į Šv. Jokūbo muzikos šventę!

Festivalį globoja:
Lietuvos Respublikos Prezidentas GITANAS NAUSĖDA
Vilniaus arkivyskupas metropolitas GINTARAS GRUŠAS

Festivalio ambasadorė:
Lietuvos Respublikos Seimo narė Dr. LAIMA LIUCIJA ANDRIKIENĖ

▪️▪️▪️

Rugsėjo 24 d., šeštadienis, 18 val.
Šv. Juozapo bažnyčia, Vilnius (Tolminkiemio g. 4, Vilnius)

MISATANGO

INGRIDA GÁPOVGÁ (sopranas)
MARIO STEFANO PIETRODARCHI (bandonija)
MARK KOMOLA (fortepijonas)

CAPELLA BYDGOSTIENSIS (Lenkija)
Meno vadovas ir dirigentas PIOTR PŁAWNER

CHORAS ASTROLABIUM (Lenkija)

Dirigentė KINGA LITOWSKA (Lenkija)

Programa:  MIŁOSZ BEMBINOW, MARTIN PALMIERI

Festivalio svečiai iš Lenkijos – Torūnės choras „Astrolabium“ ir kamerinis ansamblis „Capella Bydgostiensis“ – rugsėjo 23 d. koncerte klausytojus supažindins su šiuolaikinio lenkų kompozitoriaus  Miłoszo Bembinowo ir Argentinoje gimusio Martino Palmieri kūrybą.

Chorą „Astrolabium“, meno vadovė ir dirigentė Kinga Litowska, ir M. Bembinową sieja ilgametė kūrybinė bičiulystė, koncertinė veikla, bendrai inicijuojami projektai. 2013 m. išleista kompaktinė plokštelė, kurioje skamba choro atliekama M. Bembinowo Stabat Matter – šis kūrinys bus atliktas ir festivalio koncerte.

„Misa a Buenos Aires“ („Misatango“) – chorinės mišios skambančios tango  akordais. Tai drąsus kūrinys: sukonstruotas kaip ir klasikinės mišios lotynų kalba, tačiau savo ekspresija panardina klausytoją į intensyvių emocijų, aistros ir sinkopuotų ritmų pasaulį.

Drauge su choru „Astrolabium“ grieš pasaulinę šlovę pelnęs kamerinis ansamblis „Capella Bydgostiensis“, meno vadovas ir dirigentas Piotr Pławner, Ingrida Gápovgá (sopranas), Markas Komola (fortepijonas), Mario Stefano Pietrodarchi (bandonija). Dirigentė – Kinga Litowska.

▪️▪️▪️

Įėjimas laisvas

Siųsti

2022-09-24

18:00

Šv. Juozapo bažnyčia

Renginys nemokamas

Renginio vieta:

Šv. Juozapo bažnyčia

Vilniaus Šv. Juozapo Bažnyčia, Vilnius

Sutinku
Font Resize
Contrast