Kseniya Kravchuk ir Darius Mažintas | ŠIRDIES DAINA

XII TARPTAUTINIS ŠV. JOKŪBO FESTIVALIS

Valstybinis choras „Vilnius“ rudenį pasitinka su XII-uoju tarptautiniu Šv. Jokūbo festivaliu ir turtinga festivalio programa, skiriama Šventiesiems Jokūbo metams ir Ukrainai palaikyti. Cantus avium / Dainuojantys paukščiai – rudenį nuspalvins ryškesnėmis spalvomis ir pakvies klausytojus į Šv. Jokūbo muzikos šventę!

Festivalį globoja:
Lietuvos Respublikos Prezidentas GITANAS NAUSĖDA
Vilniaus arkivyskupas metropolitas GINTARAS GRUŠAS

Festivalio ambasadorė:
Lietuvos Respublikos Seimo narė Dr. LAIMA LIUCIJA ANDRIKIENĖ

▪️▪️▪️

Spalio 5 d., trečiadienis, 20 val.
Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia (Vasario 16-osios g. 11, Vilnius)

ŠIRDIES DAINA

KSENIYA BAKHRITDINOVA-KRAVCHUK (sopranas, Ukraina)
DARIUS MAŽINTAS (fortepijonas)

Programa: VOLODYMYR FEINER, VASYL BARVINSKYI, MYKOLA LEONTOVYCH, HIERODEACON HYPATIUS, MYKOLA LYSENKO, INNA FRANCESKEVICH, OLEKSANDR KOZARENKO

Ukrainos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Kseniya Bakhritdinova-Kravchuk (sopranas) sėkmingai kūrė vaidmenis Ukrainos, Europos ir Azijos operos teatruose. Po  2022 m. vasario 24 d. Rusijos pradėto karo Ukrainoje, Kseniya su šeima tapo vieni iš milijonų Ukrainos karo pabėgėlių, priverstų ieškoti laikinų namų svečioje šalyje. Solistė rado prieglobstį Lietuvoje ir galimybę tęsti savo profesinę veiklą, čia ji bendradarbiauja su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, rengia koncertines programas ir atstovauja savo šalį pristatydama Ukrainos kompozitorių kūrybą.

Pianistas Darius Mažintas, visuomenės veikėjas, tarptautinių konkursų laureatas garsėja savo pilietinėmis iniciatyvomis. Vykstant karui pianistas kartu su bendražygiais organizuojant fondui „Looking At The Stars” vyko į subombarduotą Irpinės miestą, kur prie Kultūros centro griuvėsių grojo F. Šopeno noktiurnus karo siaubą ir žiaurumą patiriantiems ukrainiečiams. Šią misiją plačiai aprašė pasaulio žiniasklaida, buvo sukurtas dokumentinis filmas.

Š. m. spalio 5 d., 20 val., Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje prabils „Širdies daina“ – festivalio koncerto programa, gimusi atlikėjų, patyrusių karo siaubą, širdyse.

▪️▪️▪️

Įėjimas laisvas

Siųsti

2022-10-05

20:00

Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

Renginys nemokamas

Renginio vieta:

Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, Vasario 16-osios gatvė, Vilnius

Sutinku
Font Resize
Contrast