XIII ŠV. JOKŪBO FESTIVALIO PABAIGOS KONCERTAS

Spalio 29 d., 18 val. XIII-ojo tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio pabaigos koncerte skambės ryškūs ir monumentalūs kūriniai, atspindintys nūdienos laikmečio globalius iššūkius ir bylojantys apie nepailstamas vilties paieškas.

Valstybinio choro „Vilnius“ ir Lietuvos kamerinio orkestro, diriguojamų Artūro Dambrausko, koncerto pradžioje skambės kamerinio orkestro ir solisto Džeraldo Bidvos (smuikas) atliekamas estų kompozitoriaus Arvo Pärto „Fratres”.

Koncerto kulminacija – šiuolaikinio amerikiečių kompozitoriaus Stevo Dobrogosz’o mišios chorui, styginių orkestrui ir fortepijonui. Tai originalus kamerinis kūrinys, susidedantis iš šešių liturginių dalių – Introitus, Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus, Agnus Dei. Kūrinyje persipina džiazo, klasikinio romantizmo, chant žanrų dermės, tarsi skanduotės aidi vyriškų ir moteriškų balsų atliekamos frazės. Šis neįprastas mišių kūrinys visgi pabrėžia autoriaus S. Dobrogosz‘o individualumą ir suskamba tarsi asmeninės pasaulėžiūros moto, neformalus ir tuo pačiu ganėtinai išraiškingas opusas. Kūrinyje ryškus choro ir fortepijono duetas, o styginiai instrumentai pabrėžia ir išplėtoja kūrinio temą palaipsniui vesdamas kūrinį į baigiamąją dalį Agnus Dei.

Latvių kompozitoriaus Pēterio Vasks’o kūrinys „Da pacem, Domine“ nuo Martino Liuterio laikų dažnai perkuriamas ir vis pritaikomas to laikmečio būdingai politinei situacijai. Jis tarsi įspėja apie ateitį, religinę nesantaiką, karus ir teroro pavojus. Pats autorius teigia, kad „dauguma žmonių šiandien stokoja tikėjimo, meilės ir idealų. Mano intencija yra suteikti peno sielai ir tai aš skelbiu savo darbais.“ Kūriniu P. Vasks’as išsako taikos troškimą: „Suteik ramybę mūs laikams, O, Viešpatie, meilingai, Nes niekas kitas, vien tik Tu Galėsi mus apginti; O, gailestingas Viešpatie“. Šia aiškia žinute ir baigiamas XIII tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis.

●●●

Spalio 29 d., sekmadienis, 17 val.
Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčia

 FESTIVALIO PABAIGOS KONCERTAS ●

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas SERGEJ KRYLOV

VALSTYBINIS CHORAS „VILNIUS”
Meno vadovas ir vyr. dirigentas ARTŪRAS DAMBRAUSKAS

VINCENZO DE MARTINO (fortepijonas)

DŽERALDAS BIDVA (smuikas)

Poetė INDRĖ VALANTINAITĖ

Dirigentas ARTŪRAS DAMBRAUSKAS

Programa: A. Pärt – Fratres, S. Dobogosz – Mass, P. Vasks – Da pacem, Domine

Festivalį globoja Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

ĮĖJIMAS LAISVAS

Organizatorius: KĮ valstybinis choras „Vilnius“
Finansuoja: LR Kultūros ministerija
Informacinis rėmėjas: LRT
Partneris: Vilniaus Šv. Juozapo (Pilaitės) parapija

Koncertas gali būti filmuojamas ir fotografuojamas. Renginį stebintis asmuo supranta, kad jo atvaizdas gali būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir sutinka, kad šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kitose media priemonėse.

Siųsti

2023-10-29

17:00

Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčia

Renginys nemokamas

Renginio vieta:

Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčia

Vilniaus Šv. Juozapo Bažnyčia, Vilnius, Vilnius City Municipality

Sutinku
Font Resize
Contrast