KVINTETAI | Klaipėdos styginių kvintetas

2023 m. rugsėjo 9 – spalio 29 d. valstybinis choras „Vilnius“ pakvies į XIII-ojo tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio koncertus. Šiais metais festivalis dedikuojamas Vilniaus 700 metų jubiliejui, tad ir festivalio programa simboliškai pavadinta „Gratulationes Vilnae“ – „Vilniaus pašlovinimas“.

Festivalyje – gausus Lietuvos ir kaimyninių šalių atlikėjų būrys – chorai, orkestrai, kamerinės muzikos ansambliai ir vargonų muzika. Vienas ryškiausių festivalio akcentų – spalio 29 d. Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčioje įvyksiantis baigiamasis festivalio koncertas. Valstybinis choras „Vilnius“ ir Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov), diriguojami Artūro Dambrausko, atliks monumentalius ir Lietuvoje dar neskambėjusius kūrinius – latvių kompozitoriaus Pēterio Vasks „Da Pacem Domine“ ir JAV kompozitoriaus Steveno Dobogosz „Mass“.

Festivalį globoja Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Spalio 22 d., sekmadienis, 18 val.
Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčia

● KVINTETAI ●

KLAIPĖDOS STYGINIŲ KVINTETAS
REGINA SARKISOVA (I smuikas)
AIDAS STRIMAITIS (II smuikas)
GINTARAS STEBULIAUSKAS (altas)
STANISLAV PETCHENKO (violončelė)
AKVILĖ PETRAUSKAITĖ (kontrabosas)

Programa: G. Fr. Händel, A. Corelli, A. Vivaldi, W. A. Mozart, N. W. Gade, A. Dvořák, L. Weiner.

Klaipėdos styginių kvintetas – penkių profesionalių muzikų kolektyvas, kiekvieno iš jų kūrybinėje biografijoje – solidūs profesiniai pasiekimai. Kvinteto nariai griežia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir Klaipėdos kameriniame orkestruose, koncertuoja ansamblių sudėtyse. Kvintete griežia šilto aksominio garso smuikininkė Regina Sarkisova ir novatoriškus muzikos standartus praktikuojantis Aidas Strimaitis, tylus žodžiuose, bet išraiškingas muzikos kalboje altininkas Gintaras Stabuliauskas, Stanislav Petchenko, išgaunantis visą violončelės muzikos spalvų paletę ir kvinteto idėjų iniciatorė Akvilė Petrauskaitė (kontrabosas). Puoselėjantys aukšta profesinį lygį ir subtilų muzikinį skonį, kvinteto nariai griežia operų pastatymuose, šokio spektakliuose ir miuzikluose, atlieka simfonijas, stambias formas, atlieka kamerinę ir šiuolaikinę muziką.

Meilė muzikai ir žanrų įvairovei paskatino didžiulę sceninę patirtį turinčius muzikus susiburti į kamerinį ansamblį. Muzikantai pristato platų muzikos stilių ir žanrų spektrą – nuo filosofinių baroko iki drąsių šių dienų džiazo harmonijų. Muzikantai griežia Lietuvos ir Europos scenose, jų koncertiniai turai pasiekia Brazilijos bei Kinijos muzikos sales. Pagrindinis kolektyvo moto – muzika neturi nei geografinių nei nacionalinių sienų, ji nepavaldi laikui.

ĮĖJIMAS LAISVAS

Organizatorius: KĮ valstybinis choras „Vilnius“
Finansuoja: LR Kultūros ministerija
Informacinis rėmėjas: LRT

Koncertas gali būti filmuojamas ir fotografuojamas. Renginį stebintis asmuo supranta, kad jo atvaizdas gali būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir sutinka, kad šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kitose media priemonėse.

Siųsti

2023-10-22

18:00

Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčia

Renginys nemokamas

Renginio vieta:

Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčia

Vilniaus Šv. Juozapo Bažnyčia, Vilnius, Vilnius City Municipality

Sutinku
Font Resize
Contrast