LUX AETERNA 🔹 Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“

2023 m. rugsėjo 9 – spalio 29 d. valstybinis choras „Vilnius“ pakvies į XIII-ojo tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio koncertus. Šiais metais festivalis dedikuojamas Vilniaus 700 metų jubiliejui, tad ir festivalio programa simboliškai pavadinta „Gratulationes Vilnae“ – „Vilniaus pašlovinimas“.

Festivalyje – gausus Lietuvos ir kaimyninių šalių atlikėjų būrys – chorai, orkestrai, kamerinės muzikos ansambliai ir vargonų muzika. Vienas ryškiausių festivalio akcentų – spalio 29 d. Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčioje įvyksiantis baigiamasis festivalio koncertas. Valstybinis choras „Vilnius“ ir Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov), diriguojami Artūro Dambrausko, atliks monumentalius ir Lietuvoje dar neskambėjusius kūrinius – latvių kompozitoriaus Pēterio Vasks „Da Pacem Domine“ ir JAV kompozitoriaus Steveno Dobogosz „Mass“.

Festivalį globoja Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Spalio 11 d., trečiadienis, 18 val.
Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčia

● LUX AETERNA ●

Valstybinio dainų ir šokių ansamblio LIETUVA choras ir orkestras
Meno vadovas GIEDRIUS SVILAINIS
Vyr. chormeisteris ALGIMANTAS KRIŪNAS

ILONA PLIAVGO
Sopranas

AISTĖ BENKAUSKAITĖ
Mecosopranas

EGIDIJUS KAVECKAS
Dirigentas

PROGRAMA: V. Augustinas, G. Battista Pergolesi

Valstybinis ansamblis „Lietuva“ – veržlus, šiuolaikiškas ir profesionalus ansamblis, apjungiantis šokėjus, nacionalinių lietuvių instrumentų orkestrą ir choro grupes. Šiandien „Lietuva” žengia nauja kūrybine linkme – aktualiai ir šiuolaikiškai pristato Lietuvos identitetą bei įkvepia didžiuotis gyva mūsų šalies istorija. Per skirtingų muzikos žanrų samplaiką, unikalius šokio, muzikos ir teatro pastatymus ieškoma novatoriško tautinių instrumentų muzikos skambesio, siekiant sudominti kuo įvairesnio amžiaus auditoriją. Ansamblis taip pat žinomas kaip kolektyvas, inicijuojantis edukacines iniciatyvas, reprezentuojantis Lietuvą ir pristatantis mūsų šalies kultūros paveldą – sceninį lietuvių liaudies meną bei tradicijas.

ĮĖJIMAS LAISVAS

Organizatorius: KĮ valstybinis choras „Vilnius“
Finansuoja: LR Kultūros ministerija
Informacinis rėmėjas: LRT

Koncertas gali būti filmuojamas ir fotografuojamas. Renginį stebintis asmuo supranta, kad jo atvaizdas gali būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir sutinka, kad šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kitose media priemonėse.

Siųsti

2023-10-11

18:00

Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčia

Renginys nemokamas

Renginio vieta:

Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčia

Vilniaus Šv. Juozapo Bažnyčia, Vilnius, Vilnius City Municipality

Sutinku
Font Resize
Contrast