MIŠIOS JĖZAUS VARDUI 🔹 Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis“

2023 m. rugsėjo 9 – spalio 29 d. valstybinis choras „Vilnius“ pakvies į XIII-ojo tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio koncertus. Šiais metais festivalis dedikuojamas Vilniaus 700 metų jubiliejui, tad ir festivalio programa simboliškai pavadinta „Gratulationes Vilnae“ – „Vilniaus pašlovinimas“.

Festivalyje – gausus Lietuvos ir kaimyninių šalių atlikėjų būrys – chorai, orkestrai, kamerinės muzikos ansambliai ir vargonų muzika. Vienas ryškiausių festivalio akcentų – spalio 29 d. Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčioje įvyksiantis baigiamasis festivalio koncertas. Valstybinis choras „Vilnius“ ir Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov), diriguojami Artūro Dambrausko, atliks monumentalius ir Lietuvoje dar neskambėjusius kūrinius – latvių kompozitoriaus Pēterio Vasks „Da Pacem Domine“ ir JAV kompozitoriaus Steveno Dobogosz „Mass“.

Festivalį globoja Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Rugsėjo 27 d., trečiadienis, 18 val.
Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

● MIŠIOS JĖZAUS VARDUI ●

Kauno berniukų ir jaunuolių choras VARPELIS
Choro meno vadovas CHRISTIAN FRATTIMA
Chormeisterės MONIKA GRIGAITYTĖ, GINTARĖ JURGILĖ

Koncertmeisterė DAIVA MASKOLIŪNIENĖ

Programa: L. Kairytė, J. Naujalis, P. Beinaris, L. Vilkončius, G. Abaris, K. Mašanauskas, G. Venislovas, V. Kernagis

Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis“ jau daug metų džiugina muzikos mylėtojus tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse. Koncertinę veiklą choras tęsia skaičiuodamas septintą dešimtmetį. Per daugelį metų atliktas gausus ir įvairus repertuaras – nuo J. S. Bach, G. F. Handel, W. A. Mozart, iki L. Bernstein, V. Bartulio, G. Kuprevičiaus ir V. Miškinio opusų. Daug vietos choro koncertuose užima skambantys lietuvių, ypač šiuolaikinių Kauno kompozitorių kūriniai. Chorui „Varpelis“ teko ir tenka dainuoti įvairiuose muzikiniuose projektuose su LVSO, Kauno miesto simfoniniu, Kauno valstybinio Muzikinio teatro orkestrais, Kauno valstybiniu, Kauno valstybiniu muzikinio teatro chorais, „Ąžuoliuko“, „Dagilėlio“, „Gintarėlio“ berniukų chorais ir kitais muzikiniais kolektyvais ir solistais.

Kauno berniukų ir jaunuolio choras „Varpelis“ festivalyje pasiruošęs pristatyti jaunosios kartos lietuvių kompozitorės Linos Kairytės „Mišios Jėzaus vardui“ ir pluoštą lietuvių kompozitorių (J. Naujalio, P. Beinario, L. Vilkončiaus, G. Abariaus, K. Mašanausko, G. Venislovo, V. Kernagio) dainų. Programą paruošė choro mokytojai mokytojai Gitarė Jurgilė ir Julius Šidlauskas.

ĮĖJIMAS LAISVAS

Organizatorius: KĮ valstybinis choras „Vilnius“
Finansuoja: LR Kultūros ministerija
Informacinis rėmėjas: LRT

Koncertas gali būti filmuojamas ir fotografuojamas. Renginį stebintis asmuo supranta, kad jo atvaizdas gali būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir sutinka, kad šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kitose media priemonėse.

Siųsti

2023-09-27

18:00

Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

Renginys nemokamas

Renginio vieta:

Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, Vasario 16-osios gatvė, Vilnius, Vilnius City Municipality

Sutinku
Font Resize
Contrast