O SALUTARIS 🔹 Berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“

2023 m. rugsėjo 9 – spalio 29 d. valstybinis choras „Vilnius“ pakvies į XIII-ojo tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio koncertus. Šiais metais festivalis dedikuojamas Vilniaus 700 metų jubiliejui, tad ir festivalio programa simboliškai pavadinta „Gratulationes Vilnae“ – „Vilniaus pašlovinimas“.

Festivalyje – gausus Lietuvos ir kaimyninių šalių atlikėjų būrys – chorai, orkestrai, kamerinės muzikos ansambliai ir vargonų muzika. Vienas ryškiausių festivalio akcentų – spalio 29 d. Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčioje įvyksiantis baigiamasis festivalio koncertas. Valstybinis choras „Vilnius“ ir Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov), diriguojami Artūro Dambrausko, atliks monumentalius ir Lietuvoje dar neskambėjusius kūrinius – latvių kompozitoriaus Pēterio Vasks „Da Pacem Domine“ ir JAV kompozitoriaus Steveno Dobogosz „Mass“.

Festivalį globoja Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Spalio 18 d., trečiadienis, 20 val.
Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

● O SALUTARIS ●

Berniukų ir jaunuolių choras ĄŽUOLIUKAS
Meno vadovas ir dirigentas VYTAUTAS MIŠKINIS

RIMVYDAS MITKUS
Klavišiniai

Programa: G. Venislovas, V. Augustinas, V. Miškinis, A. Scarlatti, St. Chatman.

Berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas” įkurtas 1959 m. Hermano Perelšteino iniciatyva, šiandien neabejotinai yra vienas geriausiai žinomų vardų Lietuvos muzikos pasaulyje. Tai unikalus kelių chorų – nuo mažylių iki vyrų – ir muzikos mokyklos (įkurta 1979) derinys. Nuo 1979 m. iki dabar „Ąžuoliuko” meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas yra Vytautas Miškinis.

Chore berniukai gauna kur kas daugiau nei vien muzikos pagrindus. Gal todėl daugelis šio kolektyvo narių „Ąžuoliuką” nedvejodami vadina gyvenimo mokykla ir antraisiais namais. Tai erdvė, kurioje vaikas visapusiškai subręsta savarankiškam gyvenimui. Šiandien „Ąžuoliukas” – aštuoni atskiri chorai, kuriuose dainuoja keli šimtai vaikų, paauglių ir vyrų. „Ąžuoliukas” jau seniai peržengė tradicinius muzikinio lavinimo rėmus, tapdamas savotiška asmenybės kalve, paliekančia žymę kiekvienam, kuriam teko bent kiek ilgėliau pabūti šiame kolektyve.

ĮĖJIMAS LAISVAS

Organizatorius: KĮ valstybinis choras „Vilnius“
Finansuoja: LR Kultūros ministerija
Informacinis rėmėjas: LRT

Koncertas gali būti filmuojamas ir fotografuojamas. Renginį stebintis asmuo supranta, kad jo atvaizdas gali būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir sutinka, kad šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kitose media priemonėse.

Siųsti

2023-10-18

20:00

Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

Renginys nemokamas

Renginio vieta:

Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, Vasario 16-osios gatvė, Vilnius, Vilnius City Municipality

Sutinku
Font Resize
Contrast