TAIKOS DERMĖ 🔹 Ansamblis „Regnum musicale“

2023 m. rugsėjo 9 – spalio 29 d. valstybinis choras „Vilnius“ pakvies į XIII-ojo tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio koncertus. Šiais metais festivalis dedikuojamas Vilniaus 700 metų jubiliejui, tad ir festivalio programa simboliškai pavadinta „Gratulationes Vilnae“ – „Vilniaus pašlovinimas“.

Festivalyje – gausus Lietuvos ir kaimyninių šalių atlikėjų būrys – chorai, orkestrai, kamerinės muzikos ansambliai ir vargonų muzika. Vienas ryškiausių festivalio akcentų – spalio 29 d. Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčioje įvyksiantis baigiamasis festivalio koncertas. Valstybinis choras „Vilnius“ ir Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov), diriguojami Artūro Dambrausko, atliks monumentalius ir Lietuvoje dar neskambėjusius kūrinius – latvių kompozitoriaus Pēterio Vasks „Da Pacem Domine“ ir JAV kompozitoriaus Steveno Dobogosz „Mass“.

Festivalį globoja Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Spalio 4 d., trečiadienis, 20 val.
Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

● TAIKOS DERMĖ ●

Ansamblis REGNUM MUSICALE
JOANA DAUNYTĖ (arfa)
KOTRYNA UGNĖ DAUNYTĖ (smuikas)
ELENA DAUNYTĖ (violončelė)

Programa: T. Merula, F. Schubert, L. Narvilaitė, F. Mendelsohn, M. K. Čiurlionis, G. Caccini, V. Bartulis, A. Piazzola, F. Farkas.

Į ansamblį „Regnum musicale“ („Muzikos karalystė“) yra susibūrusios keturios muzikės – seserys Daunytės – Joana, Vita Marija, Elena ir Kotryna Ugnė – tarptautinių konkursų laureatės bei Grand Prix laimėtojos. Ansamblis atlieka tiek klasikinę, tiek populiariąją bei etnomuziką, improvizuoja. Iš kitų šį kolektyvą išskiria tai, kad jo sudėtyje yra arfa. „Regnum musicale“ buvo pakviestas surengti koncertų ciklą Jungtinėse Amerikos Valstijose, dalyvavo klasikinės muzikos festivalyje „Festival Classique de la Madeleine” Ženevoje (Šveicarija), Pasauliniame arfos kongrese, vykusiame Honkonge, buvo pakviestas atlikti unikalią koncertinę programą, o Tarptautiniame kamerinių ansamblių su arfa konkurse „Concurso Ibérico” (Madridas, Ispanija) buvo apdovanotas pirmąja premija.

„Regnum Musicale” narės rengia edukacines programas, kurių tikslas priartinti įvairaus amžiaus klausytojus prie muzikos meno ir puoselėti meilę muzikai tiek per klausymą, tiek per aktyvų dalyvavimą. Muzikės yra pelniusios Lietuvos Respublikos prezidentų Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės padėkas už muzikinius laimėjimus ir Lietuvos vardo garsinimą užsienyje.

ĮĖJIMAS LAISVAS

Organizatorius: KĮ valstybinis choras „Vilnius“
Finansuoja: LR Kultūros ministerija
Informacinis rėmėjas: LRT

Koncertas gali būti filmuojamas ir fotografuojamas. Renginį stebintis asmuo supranta, kad jo atvaizdas gali būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir sutinka, kad šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kitose media priemonėse.

Siųsti

2023-10-04

20:00

Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

Renginys nemokamas

Renginio vieta:

Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, Vasario 16-osios gatvė, Vilnius, Vilnius City Municipality

Sutinku
Font Resize
Contrast