VAKARO DAINA 🔹 Latvijos choras „Šviesos spindulys“

2023 m. rugsėjo 9 – spalio 29 d. valstybinis choras „Vilnius“ pakvies į XIII-ojo tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio koncertus. Šiais metais festivalis dedikuojamas Vilniaus 700 metų jubiliejui, tad ir festivalio programa simboliškai pavadinta „Gratulationes Vilnae“ – „Vilniaus pašlovinimas“.

Festivalyje – gausus Lietuvos ir kaimyninių šalių atlikėjų būrys – chorai, orkestrai, kamerinės muzikos ansambliai ir vargonų muzika. Vienas ryškiausių festivalio akcentų – spalio 29 d. Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčioje įvyksiantis baigiamasis festivalio koncertas. Valstybinis choras „Vilnius“ ir Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov), diriguojami Artūro Dambrausko, atliks monumentalius ir Lietuvoje dar neskambėjusius kūrinius – latvių kompozitoriaus Pēterio Vasks „Da Pacem Domine“ ir JAV kompozitoriaus Steveno Dobogosz „Mass“.

Festivalį globoja Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Rugsėjo 30 d., šeštadienis, 18 val.
Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčia

● VAKARO DAINA ●

Latvijos nacionalinių ginkluotųjų pajėgų choras ŠVIESOS SPINDULYS („Stars“, Latvija)
Dirigentas ĀRIJS ŠKEPASTS

Programa: H. Purcell, J. Rheiberger, A. Bruckner, E. Grieg, R. Manuel, Z. Randall Stroope, Ē. Ešenvalds, J. Jančevskis, Ā. Šķepasts, J. Ustinskovs, U. Sisask, V. Miškinis, J. Rutter.

Latvijos Respublikos nacionalinės gvardijos choras STARS („Šviesos spindulys“) susikūrė 2012 m. rugsėjo 5 d. Mintis suburti naują chorą gimę choro profesionalui, dirigentui Ārijs Šķepasts, jis ir sumanė chorą pavadinti „Šviesos spinduliu” – „Naujai susibūręs kolektyvas buvo tarsi šviesos spindulys, paskatinęs naujam kūrybiniam potyriui”, – teigia choro įkūrėjas Ā. Šķepasts.

Pagrindinė Latvijos nacionalinės gvardijos choro misija – skatinti Latvijos jaunimo dvasinį ir patriotinį ugdymą, skiepyti meilę chorine muzikai. Choras klausytojams rengia kokybiškus, meniškai gražius ir įkvepiančius koncertus, dažniausiai Latvijos bažnyčiose. „Šviesos spindulys“ dalyvauja festivaliuose ne tik Latvijoje, bet ir užsienyje, Choro repertuare – stambios formos choriniai kūriniai, sakralinė muziką, Latvijos nacionalinė chorinė kūryba. Kolektyvas nuolatos dalyvauja nacionaliniuose renginiuose, su Latvijos nacionalinės gvardijos orkestru rengia koncertus žymiausiose Latvijos koncertų salėse, kartu atlieka ir originalias muzikos kompozicijas bei populiariąją muziką.

Choro meno vadovas ir dirigentas Ārijs Šķepasts yra kelių chorų meno vadovas ir dirigentas, pedagogas, profesionalus choro dainininkas – jis dvidešimt metų dainavo prestižiniame Latvijos radijo chore. Ā. Šķepasts yra pripažintas kompozitorius ir latvių liaudies dainų aranžuotojas, jo aranžuotos dainos įtrauktos į Latvijos dainų švenčių repertuarą.

ĮĖJIMAS LAISVAS

Organizatorius: KĮ valstybinis choras „Vilnius“
Finansuoja: LR Kultūros ministerija
Informacinis rėmėjas: LRT

Koncertas gali būti filmuojamas ir fotografuojamas. Renginį stebintis asmuo supranta, kad jo atvaizdas gali būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir sutinka, kad šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kitose media priemonėse.

Siųsti

2023-09-30

18:00

Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčia

Renginys nemokamas

Renginio vieta:

Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčia

Vilniaus Šv. Juozapo Bažnyčia, Vilnius, Vilnius City Municipality

Sutinku
Font Resize
Contrast