Lenkijos radijo choras | ŽODŽIŲ IR BALSŲ ROMANTIKA

XII TARPTAUTINIS ŠV. JOKŪBO FESTIVALIS

Valstybinis choras „Vilnius“ rudenį pasitinka su XII-uoju tarptautiniu Šv. Jokūbo festivaliu ir turtinga festivalio programa, skiriama Šventiesiems Jokūbo metams ir Ukrainai palaikyti. Cantus avium / Dainuojantys paukščiai – rudenį nuspalvins ryškesnėmis spalvomis ir pakvies klausytojus į Šv. Jokūbo muzikos šventę!

Festivalį globoja:
Lietuvos Respublikos Prezidentas GITANAS NAUSĖDA
Vilniaus arkivyskupas metropolitas GINTARAS GRUŠAS

Festivalio ambasadorė:
Lietuvos Respublikos Seimo narė Dr. LAIMA LIUCIJA ANDRIKIENĖ

▪️▪️▪️

Spalio 1 d., šeštadienis, 19 val.
Lietuvos nacionalinė filharmonija (Aušros Vartų g. 5, Vilnius)

ŽODŽIŲ IR BALSŲ ROMANTIKA

KAROLINA STALMACHOWSKA (obojus, Lenkija)

LENKIJOS RADIJO CHORAS (Lenkija)
Meno vadovė ir dirigentė MARIA PIOTROWSKA-BOGALECKA

Programa: KAROL SZYMANOWSKI, ROMAN MACIEJIEWSKI, KRZYSZTOF PENDERECKI, SZYMON GODZIEMBA-RYTEK, PIOTR TABAKIERNIK, JOANNA WNUK-NAZAROWA

Lenkijos radijo choras („Chór Polskiego Radia“), įkurtas 1948 m. Jerzy Gerto, skiria didelį dėmesį lenkų kompozitorių muzikai, daug koncertuoja ir įrašinėja Lenkijos nacionaliniam radijui ir televizijai, bendradarbiauja su šalies ir užsienio įrašų kompanijoms. Lenkijos radijo choras gali didžiuotis pasaulinėmis garsiausių Lenkijos šiuolaikinių meistrų, tokių kaip Witoldo Lutosławski, Henryk Mikołaj Górecki, Krzysztof Penderecki ir Wojciech Kilar kūrinių premjeromis, taip pat bendradarbiavimu ir su naujos kartos lenkų kompozitoriais.

Šv. Jokūbo festivaliui choras parengė išskirtinę programą, atspindinčią lenkų kultūros romantizmą: pirmoje koncerto dalyje choras atliks lenkų kompozitorių K. Szymanowskio ir R. Maciejewskio Kurpių krašto dainas ir K. Pendereckio kompozicijas. Antroje – Lenkijos kultūros romantizmą atliepianti  kompozitorių J. Wnuk-Nazarowa, P. Tabakiernik ir S. Godziemba-Trytek kūryba.

Koncertas rengiamas bendradarbiaujant su Lenkijos kultūros ir paveldo ministerija bei Lietuvos nacionaline filharmonija.

▪️▪️▪️

Bilietai – 10, 15 Eur

Siųsti

2022-10-01

19:00

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Rinktis bilietus

Renginio vieta:

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Lietuvos nacionalinė filharmonija, Aušros Vartų gatvė, Vilnius

Sutinku
Font Resize
Contrast